ОЛЕКСАНДРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ПРИАЗОВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Тридцять п’ята сесія, шосте скликання
Перше пленарне засідання
РІШЕННЯ №5
від 12 вересня 2014 року
село Олександрівка
Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» та Закону України «Про доступ до публічної інформації»», Олександрівська сільська рада Приазовського району Запорізької області
В И Р І Ш И Л А:
1. Внести зміни та доповнення до Регламенту роботи Олександрівської сільської ради Приазовського району Запорізької області VІ скликання, затвердженого рішенням Першої сесії Олександрівської сільської ради VI скликання від 09 листопада 2010 року №6 згідно додатку, що додається.
2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради мандатної комісії по депутатській етиці, законності і охороні громадського порядку.
Олександрівський сільський голова В.Я.Бордюг
“ЗАТВЕРДЖЕНО”
сесією Олександрівської сільської
ради 09.11.2010 року рішення №6,
зі змінами та доповненнями затвердженими
34 сесією ,6 скликання рішення №3
Від 20.08.2014 року
Сільський голова В.Я. Бордюг
РЕГЛАМЕНТ РОБОТИ
ОЛЕКСАНДРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
ПРИАЗОВСЬКОГО РАЙОНУ
ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗДІЛ І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
Стаття 1. Робота ради є вищим представницьким органом місцевого самоврядування, на території сільської місцевості і діє на основі Конституції та законів України в межах даної їй компетенції.
Стаття 2. Порядок діяльності сільської ради, її органів та посадових осіб визначається Конституцією України, Законами України “ Про місцеве самоврядування в Україні” та “ Про статус депутатів місцевих рад”, іншими законодавчими актами і цим регламентом.
Стаття 3. Регламент сільської ради є нормативним актом , який закріплює компетенцію, організаційні принципи і порядок діяльності ради , а також передбачає порядок скликання сесії ради , підготовки і розгляду нею питань , прийняття рішень Ради про затвердження порядку денного сесії та інших процедурних питань , а також роботи сесії.
Регламент, зміни і доповнення до нього приймаються сесією ради. Пропозиції про зміни і доповнення регламенту вносяться за ініціативою голови ради, постійних комісій, депутатських груп, або окремих депутатів.
Стаття 4. Засідання сільської ради проводяться гласно, у разі необхідності ради може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання.
Гласність роботи ради, її президії, постійних комісій та тимчасових контрольних комісій забезпечується шляхом публікації розпоряджень та рішень ради, протоколів постійних комісій та сесій ради на офіційному сайті ради, наданням інформації населенню на дошці оголошень»,
В актах та проектах актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування не може бути обмежено доступ до інформації про витрати чи інше розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним чи комунальним майном, у тому числі про умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримують ці кошти або майно, а також до іншої інформації, обмеження доступу до якої заборонено законом.
Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.»
Стаття 5. Порядок, функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначається цим регламентом та Положенням про постійні комісії, що затверджується радою.
Стаття 6. Сільська рада може утворювати тимчасові контрольні комісії у відповідності зі статтею 48 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні”.
РОЗДІЛ ІІ СЕСІЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ .
Стаття 7. Сільська рада проводить свою роботу сесійно згідно вимог статті 46 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні”. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради. Сесії ради скликаються в міру необхідності , але не менше одного разу на квартал.
Стаття 8. Першу сесію новообраної сільської ради скликає і веде голова сільської територіальної виборчої комісії не пізніше як через місяця після обрання ради у правомочному складі. Він інформує раду про підсумки виборів депутатів і визнання їх повноважень.
Стаття 9. Наступні сесії скликаються головою сільської ради, або у разі немотивованої відмови чи неможливості ним скликати сесію ради, сесія скликається заступником голови сільської ради.
У цих випадках сесія скликається:
- якщо сесія не скликається головою сільської ради у строки, передбачені статтями 7,10 регламенту;
- якщо сільський голова без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених статтею 10 регламенту.
Стаття 10. Сесія сільської ради може бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу сільської ради, або голови сільської ради , виконавчого комітету сільської ради.
Стаття 11. У разі, якщо посадові особи, зазначені у ст..9 регламенту у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб’єктів , зазначених у ст..10 регламенту або у разі якщо такі посади є вакантними, сесія може бути скликана депутатами сільської ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійної комісії ради.
Стаття 12. Розпорядження голови сільської ради чи пропозиції про скликання та порядок денний сесії ради, як передбачено ст..46 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні” доводиться до відома депутатів не пізніш, як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках – не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд сесії сільської ради.
Мотивовані пропозиції про скликання сесії сільської ради , підписані ініціаторами, надаються голові сільської ради із зазначенням питань та проектами документів , розгляд яких пропонується.
Стаття 13. Сесію відкриває голова сільської ради , а у випадках, передбачених ст..9 регламенту – його заступник. У випадку, передбаченому ст..11 регламенту, сесію відкриває за дорученням групи депутатів, з ініціативи яких скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради один з депутатів ради.
Стаття 14. Сесія сільської ради є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.
Сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством України. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону.
Стаття 15. Пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися головою сільської ради, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради, головою місцевої державної адміністрації, загальними зборами громадян.
Стаття 16 Протоколи сесії сільської ради, прийняті нею рішення підписуються особисто сільським головою , у разі їх відсутності – секретарем сільської ради, а у випадку, передбаченому статтями 11 і 13 регламенту, - депутатом ради, який за дорученням депутатів головував на її засіданні.
Протоколи пленарних засідань сесій ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
РОЗДІЛ ІІІ. ПОРЯДОК ДЕННИЙ РАДИ.
Стаття 17. Проекти порядку денного, рішень ради, інформаційні та допоміжні матеріали надсилаються депутатом не пізніше як за три дні до відкриття чергової сесії сільської ради.
Стаття 18. Пропозиції щодо кожного питання, яке пропонується включити до проекту порядку денного сесії, подаються виконавчому апарату ради за 15 днів до сесії сільської ради з супровідною запискою і проектом рішення, яке пропонується прийняти з цього питання.
Стаття 19. Пропозиції до порядку денного, внесені пізніше зазначеного строку, або під час чергової сесії, вносяться на розгляд сільської ради після обговорення та підготовки висновку про доцільність їх включення до порядку денного сесії відповідною постійною комісією. Як пропозиції, так і проекти рішень повинні бути юридично обґрунтованими.
Стаття 20. Питання затвердженого порядку денного сільської ради можуть розглядатися в іншій послідовності, ніж в ньому передбачено, відкладатися чи виключатися з порядку денного за рішенням ради.
Стаття 21. Рішення про розгляд питань затвердженого в цілому порядку денного в іншій послідовності, зміну, виключення чи відкладання їх розгляду приймаються більшістю голосів депутатів від їх фактичної кількості присутніх на сесії депутатів.
РОЗДІЛ ІУ. ЗАСІДАННЯ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ.
Стаття 22. Засідання сільської ради відкриває, веде і закриває голова сільської ради, або його заступник, депутати ради, який за дорученням депутатів головує на засіданні (у випадках передбачених цим регламентом).
Стаття 23. Головуючий на пленарному засіданні ради:
відкриває, закриває та веде засідання, оголошує перерви в засіданнях сільської ради;
вносить на обговорення проекти рішень, оголошує повну назву та ініціаторів внесення питань, інформує про матеріали, що надійшли на адресу сесії, оголошує списки осіб, які записалися для виступу;
надає слово для доповіді( співдоповіді) , виступу, оголошує наступного оратора;
створює рівні можливості депутатам, депутатським групам для участі в обговоренні питань;
ставить питання на голосування, оголошує його результати, забезпечує дотримання регламенту сільської ради всіма присутніми на засіданні;
робить офіційні та інші повідомлення;
забезпечує порядок в залі засідання сільської ради
здійснює інші повноваження, що випливають з цього регламенту.
Стаття 24. Для організації пленарного засідання головуючий на засіданні має право в позачерговому порядку вносити пропозиції з процедурних питань щодо ходу засідання, якщо з цих питань висуваються альтернативні пропозиції, його пропозиція ставиться на голосування першою.
Стаття 25.Виконавчий апарат ради організує ведення запису засідань , веде запис бажаючих виступити, реєструє звернення депутатів, їх запити, заяви і пропозиції, забезпечує опрацювання громадян, що надходять на адресу сесії, співпрацює з засобами масової інформації.
Стаття 26. На засіданнях сільської ради можуть бути присутніми депутати районної ради, прокурор району, голова районного суду.
При необхідності на засідання сесії сільської ради або постійних комісій запрошуються представники органів виконавчої влади, та місцевого самоврядування, політичних партій, інших громадських організацій, трудових колективів, преси а також інші особи.
Присутні повинні утриматися від публічних проявів свого ставлення до питань, які розглядаються радою або постійною комісією.
Стаття 27. Пленарні засідання сільської ради проводяться в сільській раді, або Будинку культури. За бажанням депутат може виступати і російською мовою спілкування.
РОЗДІЛ У. ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ.
Стаття 28. Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення сільської ради приймаються на пленарному засіданні після їх обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим регламентом.
Рішення сільської ради може прийматися без обговорення на пленарному засіданні, якщо жоден з депутатів не наполягає на цьому.
У період між сесіями голова ради шляхом видання розпоряджень вирішує усі питання винятком тих, які повинні вирішуватися виключно на пленарних засіданнях.
Стаття 29. Рішення сільської ради приймається відкритим (у тому числі поіменним) або таємним голосуванням. Таємне голосування обов’язково проводиться у таких випадках:
При обранні голови сільської ради, секретаря сільської ради, звільнення їх з посади.
Стаття 30. Голосування здійснюється депутатами особисто в залі засідань, або у відведеному для таємного голосування місці. Депутат, який був відсутній в залі під час голосування, не може віддати свій голос пізніше, або раніше. Для проведення голосування сесія сільської ради обирає з числа депутатів відкритим голосуванням лічильну комісію. Лічильна комісія обирає зі свого складу голову і секретаря. Рішення лічильної комісії приймаються більшістю голосів членів комісії.
Стаття 32. Рішення сільської ради нормативно - правового характеру набираються чинності з дня їх офіційного оприлюднення, не пізніше як у п”ятнадцятиденний строк з дня прийняття рішення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.
Стаття 33. Голова сільської ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.
Стаття 35. Акти сільської ради, її органів та посадових осіб доводяться до відома населення. На вимогу громадян їм може бути видана копія відповідних рішень ради, розпоряджень голови ради.
РОЗДІЛ УІ. ПОРЯДОК НАДАННЯ СЛОВА.
Стаття 36. Час, який надається для доповіді, визначається сільською радою за проханням доповідача. Для доповіді надається до 20 хвилин, а для заключного слова 5 хв. Виступаючим у дебатах надається до 3 хв. Для виступів щодо процедури та мотивів голосування, пояснень, зауважень, запитань, пропозицій і довідок, внесення поправок надається до 3 хв.
Стаття 38. Якщо виступ оратора повторює те, що вже виголошували інші виступаючі під час обговорення питання, що розглядається на засіданні вважає, що сільська рада отримала з цього питання достатню інформацію, він може звернутися до оратора з проханням скоротити або закінчити виступ.
Стаття 40. На пленарному засіданні ніхто не може виступати без дозволу головуючого. Головуючий на засіданні надає слово депутатам з дотриманням черговості, встановленої на підставі їх заяв про надання слова, або за погодженням з сільською радою може визначити іншу черговість виступаючих.
Стаття 41. Запитання доповідачам, співдоповідачам ставляться письмово або усно. Запитання формулюються коротко і чітко. Депутат, який поставив питання, може уточнити та доповнити його а також оголосити, чи задоволений він відповіддю.
РОЗДІЛ УІІ. ПОРЯДОК ГОЛОСУВАННЯ ПРОПОЗИЦІЙ.
Стаття 42. Після закінчення обговорення питання головуючий на засіданні може оголосити перерву на голосування з обговореного питання.
Стаття 43. Початок голосування головуючий погоджує з присутніми на засіданні депутатами, оголошує про необхідну кількість голосів для прийняття рішень.
Стаття 44. На голосування ставляться всі пропозиції і поправки, внесені депутатами в ході обговорення питання.
Стаття 45. Головуючий на засіданні може відмовити ініціатору пропозиції чи поправки поставити на голосування запропонований ним текст, якщо текст оформлений не чітко або не стосується обговорювань питання, суперечить раніше прийнятим рішенням, повторює за суттю відхилений сільською радою текст.
Стаття 47. Якщо серед кількох альтернативних пропозицій є пропозиція, внесена узгоджуваною депутатською комісією, вона ставиться на голосування першою.
Стаття 48. Текст пропозиції чи поправки, що будуть ставитися на голосування, повинні оголошуватися, при цьому називається їх ініціатор.
Стаття 49. Перед кожним голосування головуючий формулює зміст питання, що буде ставитися на голосування, після чого відразу пропонує провести голосування щодо нього. Після закінчення голосування оголошується його результат.
Стаття 50. Після оголошення головуючим початку голосування ніхто не може його переривати. З початку голосування і до оголошення його результатів слово нікому не дається. У разі порушення процедури голосування негайно проводиться повторне, голосування без дебатів.
РОЗДІЛ УІІІ. ДИСЦИПЛІНА ТА ЕТИКА НА ПЛЕНАРНИХ ЗАСІДАННЯХ.
Стаття 51. На засіданнях сільської ради оратор не повинен вживати образливі висловлювання та непристойні слова, закликати до незаконних дій. Головуючий на засіданні має право попередити виступаючого про неприпустимість таких висловлювань і закликів або припинити його виступ, у разі повторного порушення - позбавити його права виступу на даному засіданні.
Стаття 52. Якщо головуючий звертається до оратора, останній повинен негайно припинити свій виступ, у противному разі головуючий має право позбавити його слова.
Стаття 53. Якщо оратор перевищує час, який відведено для виступу, або висловлюється не з обговорюваного питання, головуючий після двох попереджень позбавляє його слова. Частина виступу оратора, яка не оголошена після позбавлення його слова не вноситься до стенограми засідання.
Стаття 54. Під час засідання сільської ради депутати не повинні заважати ораторам і слухачам діями, які перешкоджають викладанню або сприйманню виступу. Головуючий продовжує час виступу оратора на термін, на який виступ оратора переривався, якщо це не пов’язано із застосуванням до оратора заходів впливу, передбачених цим регламентом.
Стаття 55. Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню засідання сільської ради, головуючий попереджає його персонально і закликає до порядку. Після повторного попередження протягом сесії головуючий за згодою більшості присутніх депутатів, визначеною шляхом голосування без обговорення, може запропонувати депутату залишити зал до кінця засідання.
РОЗДІЛ ІХ. . ПРОТОКОЛ. СТЕНОГРАФІЧНИЙ ЗВІТ ЗАСІДАННЯ.
Стаття 56. Засідання сільської ради протоколюються. Ведення протоколу засідань сільської ради здійснює секретар сільської ради. Протокол засідань сільської ради підписує головуючий на засіданні. У протоколі засідань сільської ради визначаються: дата проведення засідання, кількість депутатів, присутніх на засіданні, запрошені на сесію, питання порядку денного, внесені на розгляд, прізвища головуючого і виступаючих, всі внесені на голосування питання, повні результати голосування і прийняті рішення.
Стаття 57. Стенографічний звіт повинен повністю відбивати хід пленарного засідання ради. Він повинен також містити інформацію про день, час проведення засідання, порядок денний сесії, прізвище головуючого на засіданні.
До стенографічного звіту засідання районної ради додатково включаються: дані про по іменну реєстрацію присутніх на засіданні депутатів список депутатів, відсутніх на засіданні, результати по іменного голосування і повні результати голосування,
Тексти не виголошених виступів депутатів.
РОЗДІЛ Х. ДЕПУТАТ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ .
Стаття 58.
- Сільська рада складається з депутатів, які обираються жителями відповідного села, на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
- Повноваження депутата сільської ради починається з моменту офіційного оголошення сільської територіальної виборчої комісії на сесії ради рішення про підсумки виборів та визначення повноважень в день першої ради нового скликання.
- Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.
Стаття 59. Депутат представляє інтереси відповідних територіальних громад, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради, та утворених нею органів, несе обов’язки перед виборцями, сільською радою, її органами, виконує їх доручення. Депутат ради повинен входити до складу однієї з постійних комісій сільської ради.
Стаття 60. На час сесій, постійних комісій засідань сільської ради, а також для засідання депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках, депутат звільняється від виконання виборчих або службових обов’язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи.
Стаття 61. Депутат зобов’язаний брати участь у роботі сесії сільської ради у засіданнях постійних комісій та інші комісій до складу яких його обрано. Депутат зобов’язаний зареєструватися і бути присутнім на засіданні сільської ради та її органів, до яких його обрано. Депутат не може не брати участь у голосуванні, крім випадків, коли сільська рада приймає рішення щодо його персонально.
Стаття 62. Депутат, який не може взяти участь в засіданні сільської ради, повинен завчасно із зазначенням причин, повідомити про це голову сільської ради через виконавчий апарат сільської ради, а про неможливість прийняти участь у засіданні постійної комісії - голову цієї комісії.
У разі невиконання депутатом цієї вимоги він дає пояснення з цього приводу комісії з питань депутатської етики, регламенту, законності та правопорядку.
У разі пропуску депутатом протягом року більшість половини засідань сільської ради або засідань постійних комісій, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів сільська рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.
Стаття 63. Депутат має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на засіданнях сільської ради, а також на засіданнях постійних комісій, до складу яких його обрано.
Стаття 64. Депутат має право звернутися із запитом до керівників сільської ради та її органів, керівників органів виконавчої влади підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності розташованих або зареєстрованих на території сільської ради а також до голови сільської ради з питань віднесених до віддання сільської ради.
Стаття 65. Орган або посадова особа, до яких звернуто запит, зобов’язані дати усну чи письмову відповідь на запит на сесії сільської ради у строки і в порядку, встановленому радою відповідно до закону, За результатами розгляду запиту сільська рада приймає рішення.
Стаття 66. Пропозиції, зауваження, висловлені депутатами на сесії сільської ради або передані письмовій формі головуючому на сесії, розглядаються радою чи за її дорученнями постійними комісіями ради або розсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним їй органам та посадовим особам, які зобов’язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою, і про вжиті заходи повідомити депутатові та сільській раді.
Стаття 67. Депутат має право знайомитись з будь-якими офіційними документами, які зберігаються у відповідних органах місцевого самоврядування, та робити виписку, копіювання цих документів.
Стаття 68.
1. Пововаження місцевої ради, обраної на позачергових, повторних або перших виборах, закінчується в день відкриття першої сесії відповідної ради, обраної на наступних (чергових або позачергових) виборах.
2. Повноваження депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності визначаються Конституцією України, законами “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про статус депутата місцевих рад”, іншими законами та цим регламентом.
3. Підстави для відкликання депутата ради
Повноваження депутата ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення ради у разі:
1) його відкликання виборцями у порядку встановленому Законом України «Про статус депутатів місцевих рад»;
2) припинення його громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України;
3) обрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень;
4) обрання його депутатом іншої місцевої ради;
5) визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;
6) набрання законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до позбавлення волі, або набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення його до відповідальності за корупційне правопорушення, пов’язане з порушенням обмежень, передбачених Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»;
7) його смерті.
2. Повноваження депутата ради можуть припинятися достроково також за рішенням ради у зв'язку:
1) з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до покарання, не пов'язаного з позбавленням волі;
2) з особистою заявою депутата ради про складення ним депутатських повноважень.
4. Пропозиції про відкликання депутата ради:
1. У разі пропуску депутатом ради протягом року більше половини пленарних засідань сесій ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.
- Рада невідкладно інформує відповідну територіальну виборчу комісію про дострокове припинення повноважень депутата ради.
ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ РАДИ.
Стаття 69.Постійні комісії сільської ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її компетенції здійснення контролю за виконанням рішення ради.
Стаття 70. Постійні комісії обираються сільською радою на строк її повноважень у голови, заступника, голови і членів комісії, Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідно комісією.
За рішенням сільської ради про обрання постійних комісій голосування може проводитися в цілому комісії, або в іншому порядку.
Протягом строку повноважень рада може утворювати нові постійні комісії, ліквідовувати і реорганізовувати раніше утворені комісії вносити зміни до складу комісій. Депутат може обиратися до складу однієї постійної комісії та брати участь в роботі інших комісій з правом дорадчого голосу. Чисельність комісій формується у приблизно рівній кількості.
Стаття 72. Постійні комісії за дорученням сільської ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях районної ради з доповідями і співдоповідями.
Стаття 73. Постійні комісії розглядають попередньо осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження сільською радою, готують висновки з цих питань.
Стаття 74. Постійні комісії за дорученням сільської ради, голови або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних сільській раді органів, а також з питань, віднесених до відання ради, підприємств, установ та організацій, їх філіалів.
Стаття 75. Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відома, та в порядку визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їх філіалів і відділень необхідні матеріали і документи.
Стаття 76. Організація роботи комісії покладається на голову комісії. Голова комісії складає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії представляє комісію у відносинах з іншими органами, об’єднаннями громад, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами. У разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин його функції здійснює її секретар.
Стаття 77.Засідання постійної комісії скликається в міру необхідності і є правомочним, якщо в нього бере участь не менш як половина від загальної кількості складу комісії.
Стаття 78. За результатами вивчення і розгляду питань постійної комісії готують висновки і рекомендації, які приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - секретарем комісії. Протоколи засідань комісії ради ведуться та оформляються секретарем комісії , підписуються головою та секретарем комісії.
Висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії. Висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Стаття 79. Рекомендації постійних комісій підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, організаціями, посадовими особами, якими вони адресовані.
Рішенням сесії ради, як правило, покладається контроль за його виконанням на вiдповiдну постійну комiсiю ради. Рішення одразу пiсля прийняття, але не пiзнiше 7-денного строку пiсля закриття сесії ради, передаються до вiдповiдних постійних комiсiй.
Постiйна комiсiя ради раз у півріччя на своєму засiданнi розглядає питання щодо контролю за виконанням цих рiшень, надає iнформацiю про це головi ради або його заступнику.»
Стаття 80. Постійна комісія для вивчення питань, розробки проектів рішень районної ради може створювати підготовчі комісії і робочі групи з залученням представників громадськості, спеціалістів. Висновки і рекомендації прийняті постійними комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних постійних комісій.
Стаття 81. Депутати у постійних комісіях працюють на громадських засадах.
Стаття 82. Постійні комісії є підзвітними сільській раді та відповідальними перед нею.
Стаття 83. Сільська рада утворює такі комісії:
- планово - кошторисна і по сільському господарству;
- комісія з торгівлі і громадського харчування;
- мандатна комісія по депутатській етиці, законності і охороні громадського порядку.
Стаття 84. СІЛЬСЬКИЙ ГОЛОВА.
- Строк повноважень сільського голови обраного на чергових місцевих виборах визначається конституцією України.
- Повноваження сільського голови починається з моменту оголошення відповідною сільською виборчою комісією на пленарному засіданні ради рішення про його обрання. Повноваження сільського голови закінчуються в день відкриття першої сесії сільської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частини першої та другої статті 79 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
- У разі звільнення з посади сільського голови у зв”язку з достроковим припиненням його повноважень або його смерті, а також у разі неможливості здійснення ним своїх повноважень повноваження сільського голови здійснює секретар сільської ради. Секретар сільської ради тимчасово здійснює зазначені повноваження з моменту дострокового припинення повноважень сільського голови і до моменту початку повноважень сільського голови, обраного на позачергових виборах відповідно до закону, або до дня відкриття першої сесії сільської ради, обраної на чергових місцевих виборах.
4. 1. У своїй діяльності голова ради є підзвітним раді та може бути звільнений з посади радою шляхом таємного голосування. Питання про звільнення голови ради може бути внесено на розгляд ради на вимогу не менш як третини депутатів від загального складу ради.
2. Повноваження голови ради вважаються достроково припиненими без припинення повноважень депутата ради в разі:
1) звернення з особистою заявою до ради про складення нимповноважень голови ради;
2) порушення ним вимог щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлених законом;
3) набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за адміністративне корупційне правопорушення, пов’язане з порушенням обмежень, передбачених Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Зазначені повноваження голови ради припиняються, а відповідна особа звільняється з посади голови ради з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт.»
Не пізніш як на п’ятнадцятий день після звільнення з посади або смерті сільського голови, яка на цей час відповідно до закону здійснює повноваження сільського голови, звертається до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів сільського голови.
- Сільський голова:
- забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та Законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;
- організує в межах, визначених цим Законом , роботу відповідної ради та її виконавчого комітету;
- підписує рішення ради та її виконавчого комітету;
- вносить на розгляд ради пропозиції щодо кандидатури на посаду секретаря ради.
- здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету;
- скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує п