Вітаю Вас, Гість

Правила благоустрою території

населених пунктів Олександрівської сільської ради

Розділ 1. Загальні положення

1.1. Правила благоустрою території населених пунктів сільради (далі - Правила) є нормативно-правовим актом, яким встановлюється порядок благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою населених пунктів сільради, регулюються права та обов’язки учасників правовідносин у сфері благоустрою території населених пунктів сільради, встановлюється порядок комплексного виконання робіт з інженерного захисту, розчищення та озеленення територій, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму, з метою раціонального використання території населених пунктів сільради, належного утримання та охорони.

1.2. Правила спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини і є обов’язковими для виконання органами державної влади та місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями, установами, незалежно від їх відомчого підпорядкування та форми власності, фізичними особами-підприємцями, органами самоорганізації населення, громадянами, іноземцями та особами без громадянства на території населених пунктів сільради.

1.3. Об’єкти благоустрою населених пунктів сільради використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог цих Правил, інших вимог, передбачених законодавством України.

1.4. Правила розроблені відповідно до норм чинного законодавства України.

1.5. Правила містять загальнообов’язкові на території населених пунктів сільради норми, за порушення яких винні особи притягуються до відповідальності, визначеної чинним законодавством України.

1.6. Правила забезпечують державні, громадські та приватні інтереси.

1.7. Затверджені в установленому порядку Правила розміщуються для ознайомлення у місцевих засобах масової інформації, приміщеннях сільської ради, підприємств, що надають житлово-комунальні послуги, комітетів самоорганізації населення.

1.8. Контроль за дотриманням цих Правил покладається на депутатів сільської ради, членів виконавчого комітету, підприємства, що надають житлово-комунальні послуги, адміністративну комісію при виконавчому комітеті сільської ради.

Розділ 2. Визначення термінів

2.1. У цих Правилах терміни вживаються в такому значенні:

2.1.1. Благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

2.1.2. Об'єкти благоустрою – сукупність усіх територій села, що складаються з окремих територій (їх частин) різного цільового призначання, у тому числі територій сільськогосподарського призначення, житлової та громадської забудови, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного призначення, територій промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення, територій лісового, водного фондів та інших.

2.1.3. Суб'єкти у сфері благоустрою– учасники відносин у сфері благоустрою населених пунктів сільради , а саме: органи державної влади та місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації всіх форм власності, органи самоорганізації населення, фізичні особи підприємці, громадяни, іноземці та особи без громадянства.

2.1.4. Балансоутримувач - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно з законом.

2.1.5. Територія - сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об'єктів загального користування: парків, скверів, бульварів, вулиць, провулків, доріг господарського відання, проїздів, шляхів, мостів, шляхопроводів, підземних пішохідних переходів, площ, майданів, прибудинкових територій, кладовищ, рекреаційних, оздоровчих, навчальних, спортивних, історико-культурних об'єктів, об'єктів промисловості, комунально-складських та інших у межах населеного пункту.

2.1.6. Прибудинкова територія - територія навколо  будинку, визначена актом на право власності чи користування земельною ділянкою і призначена для обслуговування багатоквартирного будинку.

2.1.7. Утримання в належному стані території - використання її за призначенням відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, правил благоустрою території населеного пункту, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження та відновлення об'єктів благоустрою.

2.1.8. Утримання будинків і прибудинкових територій - діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.

2.1.9. Реконструкція будинків та споруд, їх фасадів – комплекс будівельних робіт, пов’язаних із зміною техніко-економічних показників або використання об’єкта за новим призначенням у межах існуючих будівельних габаритів.

2.1.10. Вулично-дорожня мережа – призначена для руху транспортних засобів і пішоходів мережа вулиць, доріг загального користування, внутрішньоквартальних та інших проїздів, тротуарів, пішохідних і велосипедних доріжок, а також майдани, площі, вуличні автомобільні стоянки з інженерними та допоміжними спорудами, технічними засобами організації дорожнього руху.

2.1.11. Мала архітектурна форма – штучний архітектурно-об’ємний елемент (лави, зупинки громадського транспорту, паркани, огорожі, декоративні скульптури та композиції, пам’ятники, меморіальні дошки, фонтани та декоративні басейни, покажчики найменувань вулиць, вуличні годинники тощо).

2.1.12. Тимчасова споруда для підприємницької діяльності - невелика споруда для здійснення підприємницької діяльності торговельно-побутового призначення, яка виготовляється з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без улаштування заглиблених у грунт фундаментів.

2.1.13. Відходи - будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.

2.2. Інші терміни у цих Правилах вживаються у значеннях, що визначені кодексами України, законами України «Про благоустрій територій», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про рекламу», «Про відходи», «Про охорону атмосферного повітря», «Про охорону культурної спадщини», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», «Про поховання та похоронну справу», «Про дорожній рух», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», іншими нормативно-правовими актами України.

Розділ 3. Повноваження органів місцевого самоврядування та комітетів самоорганізації населення в сфері благоустрою території населених пунктів сільради

3.1. До повноважень сільської ради у сфері благоустрою території населених пунктів належать:

3.1.1. Затвердження сільських програм та заходів благоустрою території населених пунктів сільради, забезпечення їх виконання.

3.1.2. Створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення з іншими суб’єктами комунальної власності благоустрою території населених пунктів сільради, визначення відповідних повноважень цих органів (служб).

3.1.3 Організація забезпечення на території населених пунктів сільради чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях.

3.1.4. Розроблення схем санітарного очищення населених пунктів сільради.

3.1.5. Затвердження правил благоустрою території населених пунктів сільради.

3.1.6. Визначення на конкурсних засадах підприємств, установ, організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання об’єктів благоустрою.

3.1.7. Залучення на договірних засадах коштів і матеріально-технічних ресурсів юридичних та фізичних осіб для здійснення заходів з благоустрою населених пунктів сільради.

3.1.8. Здійснення контролю за станом благоустрою та утриманням територій, інженерних споруд та об’єктів, підприємств, установ та організацій, їх озелененням охороною зелених насаджень, водних об’єктів тощо.

3.1.9. Надання дозволу на розміщення на території об’єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, визначення обсягів пайової участі їх власників в утриманні об’єктів благоустрою.

3.1.10. Визначення місць стоянок транспортних засобів на об’єктах благоустрою населених пунктів сільради, графіків роботи кладовищ, зовнішнього освітлення та санітарного очищення території, термінів проведення робіт з реконструкції та капітального ремонту об’єктів благоустрою.

3.1.11. Інформування населення про здійснення заходів з благоустрою населеного пункту.

3.1.12. Визначення в установленому порядку розміру відшкодувань юридичними та фізичними особами за забруднення довкілля та інші екологічні збитки, спричиненні порушенням законодавства у сфері благоустрою та охорони навколишнього середовища.

3.2. До повноважень комітетів самоорганізації населення в сфері благоустрою території села належать:

3.2.1. Внесення в установленому порядку на розгляд сільської ради пропозицій з питань благоустрою та поліпшення санітарного стану території населених пунктів сільради.

3.2.2. Організація участі населення у виконанні робіт з благоустрою населених пунктів сільради.

3.2.3. Здійснення громадського контролю за дотриманням правил благоустрою території населених пунктів сільради.

3.2.4. Інформування населення про здійснення заходів з благоустрою населених пунктів сільради.

3.2.5. Вирішення інших питань у цій сфері відповідно до Закону України «Про органи самоорганізації населення» та цих Правил.

Розділ 4. Права та обов’язки суб’єктів у сфері благоустрою території населених пунктів сільради

4.1. Громадяни у сфері благоустрою території населених пунктів сільради мають право:

4.1.1. Користуватися об’єктами благоустрою населених пунктів сільради.

4.1.2. Брати участь у розробленні та обговоренні правил благоустрою населених пунктів сільради.

4.1.3. Вносити на розгляд сільської ради, підприємств, організацій і установ пропозиції з питань благоустрою населених пунктів сільради.

4.1.5. Брати участь в заходах з благоустрою населених пунктів сільради, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, парків, площ, вулиць, кладовищ, братських могил, дитячих і спортивних майданчиків, ремонті шляхів та тротуарів, інших об’єктів благоустрою.

4.1.6. Вимагати негайного виконання робіт з благоустрою у разі виникнення загрози здоров’ю, життю або майну громадян.

4.1.7. Звертатися до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну або здоров’ю громадян внаслідок дій чи бездіяльності власників, балансоутримувачів об’єктів благоустрою.

4.2. Громадяни у сфері благоустрою території населених пунктів сільради зобов'язані:

4.2.1. При будівництві приватних будинків озеленювати та упорядковувати земельні ділянки за рахунок власних коштів відповідно до затверджених проектів.

4.2.2. Проводити ремонт та фарбування фасадів приватних будинків, господарських споруд та огорож за рахунок власних коштів.

4.2.3. Утримувати в належному стані закріплені в установленому порядку за ними території, прилеглі до території садиби тротуари, зелені зони, проїзну частину вулиці в межах 0,5 метрів від бордюрного каменю.

4.2.4. Дотримуватись вимог Правил благоустрою території населених пунктів сільради.

4.2.5. Не порушувати права і законні інтереси інших суб’єктів у сфері благоустрою населених пунктів сільради.

4.2.6. Регулярно знищувати бур’яни, скошувати траву висотою більше 10 см, проводити боротьбу по знищенню карантинних рослин.

4.2.7. Укладати договори на вивіз твердих та рідких побутових відходів, забезпечувати своєчасний вивіз побутового та будівельного сміття, не допускати складування будівельних матеріалів поза садибою.

4.2.8. Виконувати роботи, пов'язані з прокладкою, ремонтом та реконструкцією підземних комунікацій, згідно порядку виконання земляних робіт на території населених пунктів сільради.

4.2.9. Очищати від сухостійних, аварійних дерев, вітролому та легкозаймистих матеріалів власні ділянки та прилеглу до них територію.

4.2.10. Дотримуватись Правил про утримання собак, котів та хижих тварин громадянами, підприємствами, організаціями, учбовими закладами, установами.

4.2.11. Виконувати інші обов’язки у сфері благоустрою, передбачені Законом України «Про благоустрій населених пунктів», цими Правилами, рішеннями виконавчого комітету, іншими нормативно-правовими актами в сфері благоустрою.

4.2.12. Відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою населених пунктів сільради.

4.3. Підприємства, установи, організації та фізичні особи-підприємці у сфері благоустрою території населених пунктів сільради мають право:

4.3.1. Брати участь у розробленні та обговоренні правил благоустрою території населених пунктів сільради.

4.3.2. Вимагати зупинення робіт, що виконуються з порушенням цих Правил або призводять до нецільового використання території населених пунктів сільради.

4.3.3. Вимагати негайного виконання робіт в разі виникнення загрози життю або здоров’ю громадян, їх майну та майну юридичної особи, фізичної особи-підприємця.

4.3.4. Брати участь у роботі комісій з прийняття в експлуатацію нових, реконструйованих та капітально відремонтованих об’єктів благоустрою.

4.3.5. Вносити в установленому порядку на розгляд сільської ради пропозиції з питань благоустрою сіл та поліпшення санітарного стану території населених пунктів сільради.

4.4 Підприємства, установи, організації та фізичні особи-підприємці у сфері благоустрою території населених пунктів сільради зобов’язані:

4.4.1. Утримувати в належному стані території, які перебувають у їх власності або користуванні, а також здійснювати прибирання на території по периметру на відстані 25 метрів від об'єкту (паркан, стіна будівлі, гаражний кооператив, стіна тимчасової споруди тощо).

4.4.2. Утримувати в належному стані закріплені за ними на умовах договору з балансоутримувачем об'єкти благоустрою (їх частини).

4.4.3. Усувати на закріплених за ними об'єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені строки пошкодження інженерних мереж або наслідки аварій, що сталися з їх вини.

4.4.4. Усувати на закріплених за ними об'єктах благоустрою (їх частинах) наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в установленому порядку;

4.4.5. Проводити згідно з планами, затвердженими виконавчим комітетом сільської ради, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою (їх частин).

4.4.6. Під час утримання об'єктів благоустрою (їх частин) дотримуватися відповідних технологій щодо їх експлуатації та ремонту, регулярно здійснювати заходи щодо запобігання передчасному зносу об'єктів, забезпечення умов функціонування та утримання їх у чистоті й належному стані.

4.4.7. Встановити біля будівель, тимчасових споруд для підприємницької діяльності, в яких здійснюється господарська діяльність, урни для сміття.

4.4.8. Укладати договори на вивіз твердих та рідких побутових відходів з спеціалізованими підприємствами.

4.4.9. Виконувати інші обов’язки у сфері благоустрою, передбачені Законом України «Про благоустрій населених пунктів», цими Правилами, рішеннями виконавчого комітету, іншими нормативно-правовими актами в сфері благоустрою.

4.4.10. Відшкодовувати збитки та іншу шкоду, завдану ними внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, установлених законодавством України.

Розділ 5. Порядок здійснення благоустрою та утримання території населених пунктів сільради

5.1. Загальні вимоги до порядку здійснення благоустрою та утримання території населених пунктів сільради

5.1.1. Організацію благоустрою населених пунктів сільради забезпечують сільська рада та її виконавчі органи відповідно до їх повноважень.

5.1.2. Благоустрій здійснюється в обов’язковому порядку на всій території населених пунктів сільради.

5.1.3. Суб’єкти благоустрою зобов’язані за власні кошти утримувати в належному санітарному стані території, які перебувають у їх власності або користуванні.

5.1.4. Території загального користування за межами землевідведення закріплюються виконавчим комітетом сільської ради між суміжними землекористувачами для виконання заходів по прибиранню, покосу газонів, знищенню карантинних рослин та бур’янів.

5.1.5. Межі та режим використання закріпленої за підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами-підприємцями території визначаються рішенням виконавчого комітету сільської ради.

5.2. Організація прибирання та утримання об’єктів благоустрою.

5.2.1. Прибирання та благоустрій на території населених пунктів сільради здійснюють:

5.2.1.1 Житлово-експлуатаційні організації (об’єднання, комітети, дільниці), об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі ОСББ) - території домоволодінь , внутрішньоквартальних та дворових територій, тротуарів, доріг, розташованих навпроти житлових будинків, а також здійснюють благоустрій домоволодінь, внутрішньоквартальних та дворових територій.

5.2.1.2. Комунальні організації – бульварів, площ, парків, скверів, тротуарів вздовж парків, розворотних майданчиків для транспорту, майданчиків для дозвілля та відпочинку, кладовищ, прилеглих до них ділянок вулиць, малих архітектурних форм, зовнішнього освітлення, а також територій, де знесені будинки, приватних будинків, де ніхто не мешкає, і будинків, які підлягають знесенню.

5.2.1.3. Підприємства, установи, організації, фізичні особи-підприємці, в тому числі орендарі приміщень – прибудинкових та дворових територій, прилеглих до них доріг, тротуарів, газонів, територій земельних ділянок, виділених рішенням сільської ради у користування, а також прилеглих до них територій.

5.2.2. Рішенням виконавчого комітету сільської ради за установами, організаціями, підприємствами фізичними особами-підприємцями можуть бути закріплені для прибирання інші території в межах села (заплави річок, парки, сквери, мости тощо).

5.2.3. Крім вищевказаних територій окремі підприємства, установи, організації, фізичні особи-підприємці та громадяни повинні проводити прибирання та благоустрій територій, а саме:

5.2.3.1 Будівельні організації - земельних ділянок, виділених під будівництво, з прилеглими до них тротуарами і дорогами, будівельних майданчиків, місць розриття та прилеглих до них територій, зелених насаджень, місць прокладання підземних комунікацій від дня передачі під будівництво.

5.2.3.2 Торговельні та інші організації, підприємства, власники павільйонів, – території, прилеглої до цих споруд, в радіусі 25 метрів.

5.2.3.3. Власники тимчасових споруд для підприємницької діяльності – території, прилеглої до цих споруд, в радіусі 10 метрів.

5.2.3.4. Власники автозаправних станцій – території, прилеглої до станції, в радіусі 20 метрів (включаючи 0,5 метрів від бордюрного каменю).

5.2.3.5. Правління гаражних, гаражно-будівельних кооперативів, товариств, власники індивідуальних гаражів - території, прилеглої до гаражів, у радіусі 10 метрів навколо цих споруд.

5.2.3.6. Підприємства, установи, організації всіх форм власності - прилеглі території до центрально–теплових, трансформаторних, газорозподільних підстанцій, які знаходяться на їх балансі, у радіусі 15 метрів, до диспетчерських пунктів, в радіусі 20 метрів та території автобусних зупинок до осі проїжджої частини вулиці довжиною 25 метрів.

5.2.3.7 Власники приватних домоволодінь – присадибних ділянок, прилеглої до них зеленої зони, тротуару, дороги.

5.2.4. Власники або користувачі об'єктів благоустрою забезпечують освітлення цих об'єктів відповідно до вимог державних стандартів, норм і правил.

5..2.5. Забезпечення утримання, належного функціонування та збереження освітлювальних приладів на території об'єктів благоустрою, впровадження енергозберігаючих технологій та обладнання здійснюються балансоутримувачами зазначених об'єктів благоустрою.

5.3. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій загального користування.

5.3.1. Парків (дендропарків, парків культури і відпочинку, парків – пам’яток садово-паркового мистецтва, спортивних, дитячих, меморіальних та інших (надалі-парків), рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів і майданчиків для дозвілля та відпочинку.

5.3.1.1. Благоустрій та утримання у належному стані територій парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюють їх балансоутримувачі в порядку та обсязі, що забезпечує задоволення соціально-культурних потреб громадян, умови безпеки їх життю та здоров’ю з додержанням природоохоронного законодавства, цих Правил та інших нормативно-правових актів.

5.3.1.2. Благоустрій та утримання у належному стані вказаних у цьому пункті територій включає:

1) санітарне очищення: прибирання сміття, відходів, листя; встановлення, щоденне та по мірі наповнювання очищення урн; утримання контейнерів для сміття та відходів, укладання договорів на їх вивезення;

2) освітлення територій;

3) озеленення, збереження зелених насаджень;

4) відновлення територій у міжсезонний період, після стихійних природних явищ, аварій, в інших випадках;

5) утримання у належному стані відповідно до цих Правил належних балансоутримувачу будівель, споруд та їх фасадів, розташованих на територіях парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів, майданчиків для дозвілля та відпочинку, пішохідних доріжок, проїздів, алей;

6) встановлення та утримання у належному стані обладнання, приладів освітлення, садово-паркових лав, таблиць планів території, меморіальних дошок, пам’ятників та інших елементів благоустрою;

7) забезпечення безпечних умов перебування та відпочинку громадян;

8) забезпечення належної роботи атракціонів, обладнання майданчиків для дозвілля та відпочинку.

5.3.1.3. Утримання в належному стані зелених насаджень парків, рекреаційних зон, садів, зон зелених насаджень, скверів, майданчиків для дозвілля та відпочинку включає догляд, обрізання, знесення, висадку зелених насаджень (квітів, дерев, кущів, трави, інших насаджень), що здійснюються відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури, та житлово-комунального господарства від 10.04.2006 року № 105, інших нормативно-правових актів.

5.3.2. Пам’яток культурної спадщини.

5.3.2.1. Власник або уповноважений ним орган, користувач зобов’язані утримувати пам’ятки культурної спадщини в належному стані за власний рахунок, своєчасно проводити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення, відповідно до вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини».

5.3.2.2. Використання пам’яток культурної спадщини повинно здійснюватися у такий спосіб, що потребує якомога найменших змін і доповнень та забезпечує збереження їх матеріальної автентичності, просторової композиції, а також елементів обладнання, упорядження, оздоблення.

5.3.2.3. Забороняється змінювати призначення пам’яток культурної спадщини, пам’яток, їхніх частин та елементів, робити написи, позначки на них, на їх територіях та в охоронних зонах без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

5.3.2.4. На фізичну або юридичну особу, діяльність якої негативно позначається на стані пам’ятки (створює загрозу знищення, руйнування, пошкодження, спотворення пам’ятки), покладається обов’язок вжити заходів, погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини, для запобігання такій загрозі та підтримання пам’ятки в належному стані за власні кошти.

5.3.2.5. Будівельні, меліоративні, шляхові та інші роботи, що можуть призвести до руйнування, знищення чи пошкодження об’єктів культурної спадщини, проводяться тільки після повного дослідження цих об’єктів за рахунок коштів замовників зазначених робіт.

5.3.2.6. Пам’ятки культурної спадщини, їхні частини, пов’язане з ними рухоме та нерухоме майно забороняється зносити, змінювати, замінювати, переміщувати (переносити) на інші місця. Переміщення (перенесення) пам’ятки на інше місце допускається, як виняток, у випадках, коли неможливо зберегти пам’ятку на місці, за умови проведення комплексу наукових досліджень з вивчення та фіксації пам’ятки.

5.3.3. Доріг, вулиць, провулків, проїздів.

5.3.3.1. Власники доріг, вулиць або уповноважені ними органи повинні здійснювати їх експлуатаційне утримання та мають право вимагати від користувачів дотримання чинних нормативно-правових актів щодо дорожнього руху, правил ремонту і утримання вказаних об’єктів, правил користування дорогами і дорожніми спорудами та їх охорони.

5.3.3.2. Використовувати дороги не за їх призначенням, встановлювати засоби організації дорожнього руху, засоби примусового обмеження швидкості «лежачих поліцейських» дозволяється лише за погодженням з виконавчим комітетом сільської ради та з органами дорожньої автоінспекції.

5.3.3.3. Власники, користувачі дорожніх об’єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобов’язані:

1) своєчасно і якісно виконувати експлуатаційні роботи відповідно до технічних правил з дотриманням норм і стандартів з безпеки руху;

2) постійно контролювати експлуатаційний стан усіх елементів дорожніх об’єктів та негайно усувати виявлені пошкодження чи інші перешкоди в дорожньому русі, а за неможливості це зробити - невідкладно позначити їх дорожніми знаками, сигнальними, огороджувальними і направляючими пристроями відповідно до діючих нормативів або припинити (обмежити) рух;

3) контролювати якість робіт, що виконуються підрядними організаціями;

4) вирішувати питання забезпечення експлуатації дорожніх об’єктів у надзвичайних ситуаціях, за несприятливих погодно-кліматичних умов, у разі деформації та пошкодження елементів дорожніх об’єктів, аварії на підземних комунікаціях або виникнення інших перешкод у дорожньому русі разом із спеціалізованими службами організації дорожнього руху;

5) аналізувати стан аварійності на дорожніх об’єктах, виявляти аварійно небезпечні ділянки і місця концентрації дорожньо-транспортних пригод, розробляти і здійснювати заходи з вдосконалення організації дорожнього руху для усунення причин та умов, що призводять до їх скоєння;

6) забезпечити дотримання вимог техніки безпеки, а також безпеки руху під час виконання дорожньо-експлуатаційних робіт.

5.3.4. Кладовищ.

5.3.4.1. Утримання у належному стані територій кладовищ та місць поховань передбачає їх санітарне очищення, озеленення, охорону зелених насаджень, збір та вивезення сміття відповідно до вимог цих Правил, Закону України «Про поховання та похоронну справу», Державних санітарних правил та норм «Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України» ДСанПіН 2.2.2.028-99, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01.07.1999 року N 28, інших нормативно-правових актів.

5.3.5. Місць стоянки транспортних засобів (автостоянок, місць паркування транспорту).

5.3.5.1. На територіях місць для стоянок транспортних засобів забезпечується додержання Правил зберігання транспортних засобів на автостоянках, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 року № 115, загальних вимог санітарного очищення територій, вимог цих Правил, встановленого порядку та режиму паркування.

5.3.5.2. Утримання у належному санітарно-екологічному стані територій місць стоянки транспортних засобів здійснюють їх балансоутримувачі або особи, яким передано зазначені території у користування на підставі цивільно-правових угод, або особи, на яких обов’язок з утримання відповідної території покладений договором або рішенням виконавчого комітету сільської ради.

5.3.6. Майданчиків для дозвілля та відпочинку.

5.3.6.1. Утримання майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюють їх балансоутримувачі або особи, на території яких розміщені вказані майданчики.

5.3.6.2. Майданчики для дозвілля та відпочинку повинні бути безпечними для життя та здоров’я громадян, наявне обладнання, спортивні, розважальні та інші споруди, інші елементи благоустрою повинні підтримуватися у належному стані, своєчасно очищатися від бруду, сміття, снігу, льоду.

5.3.6.3. Не допускається наявність поламаного, небезпечного для життя та здоров’я громадян обладнання, елементів благоустрою.

5.3.7. Місць для організації ярмарків та майданчиків сезонної торгівлі, ринків.

5.3.7.1. Місця для організації ярмарків та майданчиків сезонної торгівлі, ринки утримуються особами, яким зазначені території надаються з метою проведення цих заходів, на підставі рішення виконавчого комітету сільської ради.

5.3.7.2. Організації або організатори ярмарків, майданчиків сезонної торгівлі, ринків зобов’язані:

1) забезпечити належне утримання території, у тому числі санітарне очищення відповідно до Санітарних правил утримання територій населених пунктів, затверджених Головним державним санітарним лікарем від 05.08.1988 №4690/88, Ветеринарно-санітарних правил для ринків затверджених наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 04.06.1996 р. №23;

2) укласти договір на вивезення твердих побутових відходів та вторинної сировини;

3) встановити сміттєзбірники, урни для збирання відходів та сміття;

4) забезпечити зберігання всіх елементів благоустрою, у тому числі зелених насаджень на наданій території;

5) встановлювати громадські санітарні вузли (тимчасові туалети) на відстані не ближче ніж 50 метрів від об’єктів торгівлі продовольчими товарами у кількості відповідно до державних санітарних норм і правил.

5.3.8. Забороняється куріння тютюнових виробів в громадських місцях, на робочих місцях та в інших місцях, визначених рішенням сільської ради, (за винятком місць, спеціально для цього відведених).

5.4. Порядок здійснення благоустрою та утримання прибудинкової території, територій житлової та громадської забудови.

5.4.1. До об’єктів благоустрою території житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, на яких розміщенні об’єкти житлової забудови, громадські будівлі та споруди, інші об’єкти загального користування.

5.4.2. Благоустрій та утримання прибудинкової території, території житлової та громадської забудови здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, «Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій», затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства України від 17.05.2005 року № 76, цих Правил.

5.4.3 Суб’єкти у сфері благоустрою, які мають у власності або користуванні будинки або земельні ділянки зобов’язані:

5.4.3.1. Утримувати в належному санітарному стані внутрішню територію земельної ділянки відповідно до Санітарних правил утримання територій населених пунктів та цих Правил.

5.4.3.2. Здійснювати прибирання та благоустрій прилеглої до будинків та/або земельних ділянок територій з усіма елементами благоустрою за власний рахунок.

5.4.3.3. Своєчасно проводити капітальний, поточний ремонт та фарбування огорожі.

5.4.3.4. Регулярно знищувати бур’яни, скошувати траву.

5.4.4. На прилеглих територіях до будинків та/або земельних ділянок забороняється:

5.4.4.1. Загромаджувати проїжджу частину дороги під час проведення земляних та будівельних робіт.

5.4.4.2. Складувати будівельні матеріали, дрова, солому, сіно та інше.

5.4.4.3. Засмічувати водопровідні колодязі та інші інженерні комунікації.

5.4.5 Утримання та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачем укладено відповідний договір на утримання та благоустрій прибудинкової території.

5.4.6. Комітети самоорганізації населення сприяють проведенню роботи з укладання договорів на вивіз та утилізацію твердих та рідких побутових відходів у мікрорайонах приватної забудови.

5.4.7. Благоустрій присадибної ділянки, на якій розміщені житлові громадські, будівлі та споруди, які в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік або передані в комунальну власність як безхазяйні, проводиться комунальними підприємствами.

5.4.8. Благоустрій присадибної ділянки проводиться її власником або користувачем. Власник або користувач присадибної ділянки забезпечує належне утримання прилеглої території загального користування.

5.4.9. Власники або балансоутримувачі житлових, культурно-побутових, промислових та інших будинків і споруд зобов’язані стежити за їх належним технічним станом, зовнішнім виглядом в цілому та окремих частин: балконів, покрівель, водостічних труб, дверей і т.д., у термін не більше трьох днів усувати пошкодження, аварійні пошкодження усуваються негайно, очищати покрівлі від снігу та криги.

5.4.10. Власники або балансоутримувачі житлових, культурно-побутових, промислових та інших будинків і споруд зобов’язані забезпечити:

5.4.10.1. Аншлаги з найменуванням вулиць, провулків, проспектів та площ, номери будинків.

5.4.10.2. При вході в житлові будинки чи у вестибюлі такі вказівники: нумерація під’їздів та квартир; адреси, телефони та режим роботи житлових організацій, невідкладної медичної допомоги, відділу міліції, пожежної охорони, аварійних служб, комітетів самоорганізації населення, місце та час прийому депутатів, стенди для розміщення оголошень та соціальної реклами.

5.4.11. Житлові організації всіх форм власності, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку зобов'язані :

5.4.11.1. Не допускати створення на внутрішньоквартальних територіях звалищ побутових відходів.

5.4.11..2. Виконувати на внутрішньоквартальних територіях своєчасно роботи по догляду за зеленими зонами і насадженнями, своєчасну санітарну рубку, обрізання гілок та знищення чагарників.

5.4.11.3. На закріплених територіях косити траву та видаляти сухостій.

5.4.11.4. Не допускати спалювання листя і сміття на території населених пунктів сільради.

5.4.11.5. Забезпечувати своєчасне