Вітаю Вас, Гість

                  Комунальний заклад «Олександрівський Будинок Культури» являється центром культурного дозвілля села Олександрівка.


Штат Будинку культури :

1.     Директор – Білокур Світлана Федорівна

2.     Художній керівник – Міщенко Олена Павлівна

3.     Музичний керівник – Музика Олексій Володимирович

4.     Акомпаніатор – Барліт Микола Зіновійович

5.     Тех. працівник – Романенко Олена Вікторівна

Розпорядок роботи:

Початок о  8.00, кінець о 17.00

Перерва на обід з 12.00 до 13.00

П’ятниця: з 8.00 до 12.00, з 19.00 до 23.00

Білокур Світлана Федорівна працює директором БК з 29 вересня 1996 року. У 2003 році закінчила Мелітопольське училище культури за спеціальністю «Народна художня творчість» і здобула кваліфікацію організатора культурно –дозвіллєвої діяльності, керівника аматорського хорового колективу. Має відзнаки – почесні грамоти, дипломи від районного керівництва. У 2007 році була лауреатом районного конкурсу «Людина року -2006» у номінації «За розвиток культури та створення народних цінностей».

               Творчий колектив Будинку культури – активний учасник районних святкових заходів та семінарів, на яких ділиться своїм досвідом роботи, обмінюються сценарними матеріалами та формами роботи з іншими клубними закладами району.

               Олександрівський Будинок культури проводить роботу з усіма категоріями населення: дітьми, молоддю, з людьми середнього та похилого  віку.

         Так у 1995 році був створений фольклорний колектив «Вербиченька». До його складу ввійшли жіночки пенсійного віку, які не байдужі до української народної пісні. «Вербиченька» неодноразово брала участь у районних заходах, була відзначена почесними грамотами та дипломами. Активну участь бере у художній самодіяльності Будинку культури. На базі цього колективу було створене любительське об’єднання  любителів української пісні «Струни серця». Також при Будинку культури працює вокальна група «Лілея», до її складу входять жінки середнього віку, переважно працівники школи і Будинку культури, також для цієї категорії було створене жіноче любительське об’єднання «Дамское счастье», на засіданнях  якого жіночки відпочивають від домашніх клопотів, діляться своїми секретами кулінарних рецептів.

         Діти – майбутнє села Олександрівка. Максимум зусиль у роботі БК направлено на розвиток та виховання творчої обдарованої особистості, створені умови для дитячої народної творчості. Так у 1997 році в Олександрівському БК було створено дитяче любительське об’єднання  «Цветик-семицветик», яке діє з метою виявлення інтересу дітей до музики, танцю та гри, сприяє розвитку художньої майстерності, естетичному вихованню дітей. В рамках об’єднання проводяться дитячі дискотеки, конкурсні та розважальні програми, раночки, концерти.

        Вокальна група «Дзвіночки»  була створена у 2004 році на базі любительського об’єднання для дітей «Цветик–семицветик». Любов до пісні об’єднала колектив талановитих дітей 4-7 класів Олександрівської загальноосвітньої школи. Вокальна група приймає активну участь в усіх заходах Будинку культури, районних та обласних конкурсах – оглядах дитячої народної творчості. Нагороджена дипломами районного відділу культури та туризму Приазовської райдержадміністрації.

        Солістка колективу Середа Ганна у червні 2007 року приймала участь у міжнародному фестивалі дитячої народної творчості «Топ, топ» у місті Бердянську. Стала лауреатом фестивалю, нагороджена дипломом.

         Українська світлиця – це відгомін сивої давнини, це наше коріння та історія, минуле батьківської сторони - щоб відтворити, як колись було, щоб не зникла пам’ять про наших пращурів, щоб в наших душах воно ожило. З цією метою у 2005 році при Будинку культури була відкрита «Українська світлиця». Презентація світлиці відбулася на святкування Дня села 21 вересня. На святі були присутні начальник Відділу культури та туризму Приазовської РДА  і гості району.

          Українська світлиця Олександрівського БК взяла участь у районному перегляді творчої діяльності любительських об’єднань і клубів за інтересами (клубних віталень), закладів культури клубного типу. За рішенням районної оглядової комісії по підсумкам перегляду творчої діяльності любительських об’єднань і клубів за інтересами (клубних віталень), українська світлиця визначена переможцем серед віталень (світлиць) району.

          Світлиця має окреме приміщення, яке розташоване на другому поверсі, поряд краєзнавчий музей і обрядова кімната, де проводиться  урочиста реєстрація шлюбу .

          Світлиця відкрита за пропозицією голови сільської ради В.Я.Бордюга.

           В своїй роботі світлиця керується Положенням, поточними та перспективними планами, державними завданнями розвитку культурно – дозвіллєвої сфери, є  паспорт.

            У світлиці господиня – Білокур Світлана Федорівна, вона ж керівник клубного закладу. Це дуже зручно, постійно знаходиться на робочому місці і майже всі заходи, які проводяться у світлиці - підконтрольні.

             Світлиця оформлена у народному стилі – оздоблена рушниками, скатертинами, серветками, ліжками. Зібрано глиняний посуд, який розташований на миснику, прядка і хатнє начиння. Повністю відповідає інтер’єру української кімнати. Всі старовинні речі побуту, рушники, картинки, вишиванки подаровані мешканцями села.

              Метою роботи світлиці є відродження національної культури, народної пісні, музики, декоративно–прикладного мистецтва, знайомство з творчістю самодіяльних художніх колективів і окремих виконавців, проведення засідань любительських об’єднань, залучення дітей, молоді до джерел культурного надбання, задоволення потреб людини у спілкуванні.

               Відвідувачами світлиці є  різновікові групи мешканців села – від самих малих до людей похилого віку, члени любительських об’єднань Будинку культури – дитячого «Цветик–семицветик», жіночого клубу «Дамское счастье», клуб любителів пісні «Струни серця».

               В доробці української світлиці такі форми роботи, як заходи до свят за народним календарем, вогники для ветеранів війни і праці, зустрічі з цікавими людьми - майстрами народної творчості, бесіди, вечорниці, уроки з народознавства, виставки декоративно – прикладного мистецтва, відзначення релігійних свят, проведення екскурсій тощо.

                 У 2009 році Олександрівському БК виповнилось 35 років. Творчий колектив і керівництво БК прикладають багато зусиль, щоб їхній будинок культури був кращий в Приазовському районі.  Так у 2007 році він став переможцем відбіркового етапу Всеукраїнського  огляду –конкурсу сільських клубних закладів. А у 2008 році Запорізька обласна державна адміністрація, Управління культури і туризму нагородив Олександрівський БК почесною грамотою та цінним подарунком (комплект радіо-мікрофонів) за активну творчу діяльність, значний внесок в організацію культурного дозвілля населення села, участь у відбірковому етапі Всеукраїнського огляду – конкурсу сільських клубних закладів.

 

 

Історична довідка про приміщення   Будинку культури

 

             Олександрівський  Будинок культури розпочав свою діяльність 20 листопада 1974 року. Це двоповерхова будівля , де розміщується сільська бібліотека.

Перший поверх :

-         фойе 200 кв.м., де проводяться молодіжні дискотеки та масові свята

-         глядацька зала на 400 місць  400 кв.м.

-         кабінет директора 12 кв.м.

-         керівник художнього керівника 12 кв.м.

-         кабінет для гурткової роботи 20 кв.м.

Другий поверх :

-         музей бойової та трудової слави – 40 кв.м., де проводяться екскурсії та уроки народознавства

-         «Українська світлиця» - 20 кв.м., в якій проводяться народні та фольклорні свята, засідання любительських обєднань

-         обрядовий зал 100 кв.м. , де проводиться урочиста реєстрація шлюбу

-         бібліотека 150 кв.м.

-         костюмерна 24 кв.м.

 

 

 

 

 

 

 

ПАСПОРТ   КЛУБНОЇ  УСТАНОВИ

1.     Назва клубної установи : Олександрійський Будинок культури

2.     Відомча підпорядкованість : Міністерство культури і туризму

3.     Група по оплаті праці : І категорія

4.     Форма власності : державна

5.     Повна поштова адреса : 72445 Україна , Запорізька область, Приазовський район село Олександрівка вулиця Насонова, 4

6.     Рік побудови приміщення : 1974

7.     Тип приміщення : спеціально – збудоване

8.     Загальна корисна площа приміщення : 1632 кв.м.

9.     Характеристика приміщення :

-         Великий зал – 338 кв.м. , місце в ньому  -450

-         Сцена – 120 кв.м., розмір сцени – 12Х10

-         Коротка характеристика оснащення сцени – зановіс, куліси, софіти.

 

Кількість робочих кімнат – 6 ,  з них:

-         адміністративних – 1 , гурткової роботи – 2

-         костюмерних – 1 , радіорубка – 1,

-         кіноапаратна – 1,  склад – 1,

-         кімнат для обслуговування персоналу – 1,

-         вестибуль – 1

10. Штат : всього працівників – 5 чол., з них :

-         на утриманні бюджетних коштів – 5 чол.

За освітою :

-         Середня спеціальна – 3 чол.

-         Середня – 2 чол.

11. Кількість клубних формувань : 11

 а) колективів самодіяльної та народної творчості  - 8  в т.ч.

     вокальних – 5 , фольклорних – 1, естрадного танцю – 1, солісти

     вокалісти – 1

     Кількість учасників у колективах – 26 чол.

 б) любительських об’єднань , клубів за  інтересами – 3,

      в них учасників – 40 чол.

 в)  клубних різновидів віталень – 1

 12. Матеріально технічна база :

        -  костюми :

        -  костюми для фольклорного колективу – 8 шт.

        -  костюми для хору – 36 шт.

        -  костюм Діда Мороза – 1 шт.

        -  костюм жіночий молдавський – 2 шт.

        -  костюм чоловічий молдавський  - 2 шт.

        -  музичні інструменти :

        -  піаніно – 1 шт.

        -  баян – 1 шт.

         -  комплект дух. інструментів – 1 шт.

         -  проекційна та звукова апаратура – підсилювач звуку – 2 шт. «Віеmа»   «USERSMANUAL»

               -  аудіо відеотехніка – 3 шт. DVD «Samsung», музичний центр  "Samsung» , магнітола LD – CD.

             14.  Капітальний ремонт відбувся у 1984 році, поточний у 2004 році.

             15.  Телефон директора - 0613391618.