Вітаю Вас, Гість

5.4.11.6. Забезпечувати прибирання прибудинкових територій, майданчиків, садів, дворів, доріг і тротуарів.

5.4.11.7. Виконувати санітарне очищення внутрішньоквартальних територій, забезпечувати вивіз з прибудинкових і внутрішньоквартальних територій металобрухту, будівельного, побутового сміття, шлаку і інших побутових відходів.

5.4.11.8. Вжити заходи щодо ремонту у випадках аварії, при проривах або пошкодженнях на трубопроводах і теплотрасах, та не допустити відкачування та скидання води, а також господарсько-побутових стоків та інших забруднюючих речовин на вулиці, газони, тротуари.

5.4.11.9. Стежити за належним технічним станом, зовнішнім виглядом в цілому та окремих частин житлових будівель: балконів, покрівель, водостічних труб, дверей тощо. Своєчасно усувати пошкодження, очищати покрівлі, проїзди, та пішохідні тротуари від снігу та криги.

5.4.11.10. Забезпечувати встановлення контейнерів, урн для побутових відходів в місцях, відведених для цих цілей.

5.4.11.11. Здійснювати постійний контроль за благоустроєм територій підприємств, організацій, установ, фізичних осіб-підприємців, адміністративних та інших приміщень які розташовані на прибудинкових територіях.

5.4.11.12. Територію багатоповерхових житлових будинків, а також закріплену за ними прилеглу територію прибирати самостійно, або силами підприємств, установ, організацій на умовах договору.

5.4.12. Підприємства, установи, організації, фізичні особи-підприємці зобов’язані:

5.4.12.1. Своєчасно проводити капітальний та поточний ремонти, фарбування фасадів. Фарбування фасадів проводити в кольори, погоджені з сільською радою.

5.4.12.2. Утримувати кришки колодязів підземних комунікацій у справному стані та на рівні дорожнього покриття.

5.4.12.3. Облаштовувати газони та квітники у відведених місцях, при необхідності косити газони, здійснювати прибирання сміття.

5.4.12.4. Приймати участь в проведенні санітарних днів, суботників, місячників по санітарній очистці та благоустрою населених пунктів сільради.

5.4.13. У разі оренди будівель або окремих приміщень порядок їх утримання встановлюється у договорі оренди.

5.5 Порядок здійснення благоустрою та утримання територій підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців та закріпленої за ними території.

5.5.1. Підприємства, установи, організації, фізичні особи-підприємці забезпечують благоустрій земельних ділянок, наданих їм на праві власності чи користування та зобов’язані утримувати закріплені за ними на умовах договору території в належному стані.

5.5.2. Підприємства, установи, організації, фізичні особи-підприємці зобов’язані проводити на закріплених за ними на умовах договору територіях наступний комплекс робіт, спрямований на наведення чистоти і порядку:

5.5.2.1. Щоденне прибирання прилеглої території до 8-00 години.

5.5.2.2. Очищення опор ліній електропередач, парканів, будівель і т.п. від об’яв, реклам, вивішених у недозволених місцях здійснюється балансоутримувачем.

5.5.2.3. Своєчасно прибирати листя в період його опадання і вивозити на відведенні для цього ділянки або полігон твердих побутових відходів.

5.5.2.4. Регулярно знищувати бур’яни, скошувати траву висотою більше 10 сантиметрів.

5.5.2.5. Встановлювати урни біля адміністративних та інших будівель та слідкувати за їх своєчасним очищенням.

5.5.2.6. Утримувати в належному стані та слідкувати за естетичним виглядом вітрин, реклам, вивісок. Оформлення вітрин, встановлення та виготовлення об’єктів зовнішньої реклами виконувати у встановленому порядку.

5.5.2.7. Виконувати роботи, пов'язані з прокладкою, ремонтом і реконструкцією підземних комунікацій, згідно з вимогами цих Правил

5.5.2.8. Забезпечувати своєчасну очистку від снігу та льоду, дотримуючись таких правил:

1) роботи по очистці від снігу та льоду розпочинати з настанням снігопаду;

2) від снігу та льоду в першу чергу очищати тротуари, дороги до під’їздів житлових будинків, місць зупинок пасажирського транспорту, люки водопровідних і каналізаційних колодязів;

3) в період ожеледиці тротуари, переходи через вулиці, місця зупинок пасажирського транспорту, спуски, підйоми посипати фракційними та іншими протиожеледними матеріалами. Посипати кухонною сіллю сніг та лід на тротуарах заборонено;

4) регулярно, з додержанням правил безпеки, проводити очистку дахів від снігу та льодових бурульок;

5) вивозити зібрані з прилеглих територій сніг та лід силами спеціалізованих підприємств на умовах договору.

5.5.3. Посадові особи підприємств, установ, організацій, фізичні особи-підприємці несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров’ю громадян, на власних та закріплених за ними територіях відповідно до закону.

5.6. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій будівель та споруд інженерного захисту територій.

5.6.1. Утримання в належному стані територій будівель та споруд інженерного захисту територій, санітарних споруд здійснюється відповідно до цих Правил та інших нормативно-правових актів.

5.6.2. Балансоутримувачі будівель та споруд інженерного захисту територій, санітарних споруд зобов’язані своєчасно здійснювати обстеження, паспортизацію, поточний, капітальний ремонт вказаних будівель та споруд, забезпечувати їх належну та безпечну роботу.

Розділ 6. Вимоги до утримання елементів благоустрою населених пунктів сільради

6.1 Вимоги до утримання покриття площ, вулиць, доріг, тротуарів.

6.1.1. Ремонт і утримання дорожніх об’єктів здійснюється відповідно до Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 року № 198, а також Технічних правил ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування України П-Г.1-218-113-97, затверджений наказом Української державної корпорації по будівництву, ремонту та утриманню автомобільних доріг «Укравтодор» від 26.09.1997 року № 190, інших будівельних та санітарних норм і правил.

6.1.2. Усі роботи з будівництва, реконструкції і ремонту автомобільних доріг, вулиць, проспектів, пішохідних зон та доріжок, іншого покриття повинні здійснюватися згідно з проектами та вимогами правил, нормативів і стандартів України з безпеки дорожнього руху.

6.1.3. Балансоутримувачі доріг, вулиць, вулично-дорожньої мережі, підприємства, установи, організації всіх форм власності, фізичні особи-підприємці зобов'язані:

6.1.3.1. Забезпечити проведення поточних і капітальних ремонтів на вулицях і дорогах, що належать їм у відповідності з діючими нормами і правилами.

6.1.3.2. Підтримувати технічний стан вулиць і доріг у відповідності з діючими нормами, зокрема, вимогами з безпеки руху транспортних засобів і пішоходів.

6.1.3.3. Вимагати відшкодування збитків від дій водіїв, пасажирів, пішоходів, які вони спричинили вулицям і дорогам.

6.1.3.4. В зимовий період виконувати заходи, передбачені відповідними рішеннями з забезпечення нормальної роботи та безпеки руху міського транспорту і пішоходів.

6.1.4. Громадяни зобов'язані:

6.1.4.1. В період снігопаду та ожеледі забезпечувати очищення від снігу, льоду і посипання протиожеледними матеріалами, дозволеними до використання, прилеглі та закріплені за ними території.

6.1.4.2. Випускати транспорт на вулиці населених пунктів у чистому, технічно справному стані, не допускати випадків забруднення вулиць, дворів матеріалами, що перевозяться автотранспортом.

6.1.4.3 Не допускати випадків забруднення вулиць, дворів та інших територій населених пунктів сільради брудом, що вивозиться на колесах техніки з будівельних майданчиків, полів, дворів та інших територій, які знаходяться в забрудненому стані.

6.2. Вимоги до утримання технічних засобів регулювання дорожнього руху.

6.2.1. Утримання у належному стані дорожніх знаків, дорожньої розмітки, маршрутних покажчиків, світлофорів здійснює дорожньо-експлуатаційна організація.

6.2.2. Використання та утримання технічних засобів регулювання дорожнього руху здійснюється згідно вимог з ДСТУ 2587-94 «Розмітка дорожня», ДСТУ 4100-02 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», ДСТУ 2735-95 «Огородження дорожні і напрямні пристрої», ДСТУ 4092-02 «Світлофори дорожні. Загальні технічні вимоги. Правила застосування», інших норм та правил.

6.3. Вимоги до утримання зелених насаджень.

6.3.1. Утримання зелених насаджень здійснюється згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 10.04.2006 року № 105, цими Правилами, іншими нормативними актами.

6.3.2. Утримання об'єктів зеленого господарства включає: догляд за деревами і чагарниками, газонами, квітниками, садовими доріжками, садовим обладнанням, інвентаризацію зелених насаджень, охорону зелених насаджень від шкідників та хвороб, охорону природної фауни.

6.3.3. Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населених пунктів сільради під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв.

6.3.4. Поточне утримання дерев, клумб, тротуарних газонів, зелених майданчиків прибудинкової території покладається на житлово-комунальні організації, підприємства, установи, організації, фізичних осіб-підприємців та громадян – власників будинків на закріплених за ними прилеглих територіях.

6.3.5. Роботи по поточному утриманню зелених насаджень, а також засівання газонів, висадка розсади квітників, обрізання дерев, обробка насаджень проти хвороб і шкідників на територіях, закріплених за підприємствами, установами і організаціями, фізичними особами-підприємцями проводяться за кошти вказаних організацій власними силами або на договірних засадах з спеціалізованими підприємствами у сфері поводження з зеленими насадженнями.

6.3.6. При виконанні будівельних робіт замовники таких робіт або утримувачі зелених насаджень повинні передати їх будівельній організації (підряднику) під охоронну розписку.

6.3.7. У випадку неможливості збереження зелених насаджень на ділянках, відведених під будівництво чи виконання інших робіт, замовник після та/або завершення робіт зобов'язаний посадити зелені насадження своїми силами та за власні кошти або до початку будівельних робіт укласти угоду зі спеціалізованою організацією на виконання всіх робіт по пересаджуванню і догляду до повного приживання, та у будь-якому випадку компенсувати вартість зелених насаджень, що підлягають знищенню, відповідно до Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України 1 серпня 2006 року № 1045.

6.3.8. На ділянках, відведених під будівництво, та прилеглих територіях відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними, а також знищення бур’янів покладається на керівників підприємств, установ, організацій та громадян, яким ці земельні ділянки відведені.

6.3.9. Під час проведення будь-яких робіт на земельній ділянці, на якій залишились зелені насадження, забудовник:

6.3.9.1. Огороджує дерева на території будівництва.

6.3.9.2. У процесі виконання робіт щодо будівництва доріг, тротуарів, асфальтування дворів тощо залишає місця (лунки) для посадки дерев, а також утворює лунки довкола наявних дерев.

6.3.9.3. Копає канави глибше 1 метру для прокладання підземних інженерних мереж і фундаментів на віддалі не менше 2 метри від дерева та 1,5 метри від чагарнику.

6.3.9.4. Не допускає засипання ґрунтом чагарників та стовбурів дерев.

6.3.9.5. Зберігає верхній родючий шар ґрунту на всій території забудови, організовує його зняття, складування та залишає для подальшого використання чи передає комунальному підприємству по зеленому будівництву і благоустрою села.

6.3.9.6. Не допускає складування будівельних матеріалів, стоянки машин і механізмів на відстані менше 2,5 метри від дерева і 1,5 метри від чагарнику.

6.3.10. Пристовбурні лунки дерев і кущів на вулицях утримувати без бур'яну і в розпушеному стані. За достатнього живлення і водного режиму в них можна висівати газонні трави або висаджувати квіти.

6.3.11. На зупинках громадського транспорту, в місцях інтенсивного руху пішоходів лунки слід прикривати декоративними металевими чи дерев'яними решітками.

6.3.12. Знищення бур'яну на газонах проводять скошуванням та прополюванням. Максимальна висота травостою має бути на партерних газонах – 5 сантиметрів, звичайних – 10 сантиметрів, лучних - 15 - 20 сантиметрів. Висота скошування травостою на партерних газонах - 2 - 4 сантиметри, звичайних і лучних - 3 - 5 сантиметрів.

6.3.13. Всі громадяни при відвідуванні зон відпочинку, лісопарків, парків, садів, скверів та інших місць масового відпочинку зобов’язані підтримувати чистоту, порядок, бережливо ставитись до зелених насаджень, запобігати пошкодженню та знищенню дерев, кущів, квітів, газонів.

6.3.14. Видалення (знесення), висадка, пересадження дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється у встановленому порядку, за наявністю дозволу виконавчого комітету сільської ради. При видаленні зелених насаджень в обов’язковому порядку сплачується відновна вартість зелених насаджень, згідно Методики визначення відновної вартості зелених насаджень, або виконуються компенсаційні посадки.

6.3.15. На територіях де ростуть зелені насадження забороняється:

6.3.15.1. Складувати будь-які матеріали.

6.3.15.2. Влаштовувати звалища сміття, снігу та криги.

6.3.15.3. Використовувати роторні снігоочищувальні машини для викидання снігу на зелені насадження. Використання їх для прибирання озеленених вулиць та майданів допускається лише в умовах аварійних ситуацій у разі наявності спеціальних направляючих пристроїв, що зменшують пошкодження насаджень від попадання снігу.

6.3.15.4. Розміщувати автомашини, мотоцикли, велосипеди та інші транспортні засоби.

6.3.15.5. Будь-яке будівництво, у тому числі встановлення павільйонів для торгівлі, розміщення малих форм архітектури (за винятком наявності рішення виконавчого комітету).

6.3.15.6. Використовувати малі архітектурні форми не за призначенням.

6.3.15.7. Влаштовувати місця для зупинки маршрутних транспортних засобів або пасажирські площадки на газонах та зелених зонах.

6.3.15.8. Кататися на ковзанах, санчатах, за винятком місць, спеціально для цього відведених і обладнаних.

6.3.15.9. Випалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки.

6.3.15.10. Підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння білизни, прикріплювати рекламні щити, електропроводи, електрогірлянди та інші предмети, якщо вони можуть пошкодити дерево.

6.3.15.11. Добувати з дерев сік, смолу, робити надрізи, надписи та інші механічні пошкодження; пошкоджувати зелені насадження будь-яким способом, рвати квіти і ламати дерева та чагарники, витоптувати газони, квітники.

6.3.15.12. Знищувати мурашники, ловити птахів і звірів та стріляти у них.

6.3.15.13. Складати непротруєну від шкідників та хвороб деревину.

6.3.15.14. Засмічувати і засипати водоймища або влаштовувати на них загати.

6.3.15.15. Висаджувати зелені насадження без погодження з власниками інженерних комунікацій.

6.3.15.16. Заправляти, ремонтувати автотранспортні засоби і механізми, човни і катери на прибудинкових територіях, газонах, берегах рік, у парках та скверах, інших зелених зонах.

6.3.15.17. Випускати на території населених пунктів сільради, території комунальних домоволодінь, території зелених насаджень, заплави річок, водоймищ, місця масового відпочинку домашніх тварин, птицю, випасати худобу, вигулювати та дресирувати собак у не відведених для цього місцях.

6.3.15.18. Розкладати багаття, спалювати листя, сміття тощо на території населених пунктів сільради, підприємств, організацій, домоволодінь, зелених насаджень, полігонах утилізації та інших місцях.

6.3.16. Відповідальність за збереження зелених насаджень, догляд за ними, видалення сухостійних, пошкоджених хворобами та шкідниками зелених насаджень, знищення бур’янів покладається на:

6.3.16.1 На об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності - на балансоутримувачів цих об’єктів.

6.3.16.2. На вулицях перед будівлями до проїзної частини, всередині квартальних насаджень – на балансоутримувачів житлових, громадських, промислових будівель та споруд, а також на балансоутримувачів будівель підприємств побуту, торгівлі, закладів освіти, охорони здоров’я, які розташовані на території житлової забудови.

6.3.16.3. На територіях підприємств, а також на прилеглих до них ділянках і санітарно-захисних зонах – на ці підприємства.

6.3.16.4. На територіях, відведених під будівництво та прилеглих до них ділянок – з дня початку робіт – на замовників будівництва та/або будівельні організації що проводять роботи.

6.3.16.5. На пустирях, берегах водоймищ та річок – на підприємства, згідно з рішеннями виконавчого комітету міської ради.

6.3.16.6. На приватних садибах та прилеглих ділянках – на їх власників.

6.4. Вимоги до утримання будинків та споруд, їх фасадів.

6.4.1. Порядок утримання будинків та споруд, їх фасадів здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини», цих Правил та інших нормативно-правових актів..

6.4.2. Вимоги щодо порядку утримання будинків та споруд, їх фасадів є обов’язковими для всіх замовників будівельних робіт, які здійснюють ремонтні або будівельні роботи фасадів.

6.4.3. Всі види проектних робіт на території села здійснюються згідно з діючою містобудівною документацією, державними нормами будівельного і технологічного проектування, державними стандартами, нормами та Правилами забудови села (після їх розробки та затвердження).

6.4.4. Всі ремонтні, реставраційні, відновлювальні або будівельні роботи будинків, споруд, їх фасадів здійснюються за проектами, погодженими та затвердженими управлінням архітектури, виконавчим комітетом сільської ради та на підставі дозволу на виконання ремонтних або будівельних робіт.

6.4.5. Можливість повторного використання раніше погодженої проектної документації для проведення робіт визначає виконавчий комітет сільської ради.

6.4.6. Керівники підприємств, установ, організацій, фізичні особи-підприємці та громадяни зобов’язанні:

6.4.6.1. Забезпечити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду фасадів згідно з паспортом зовнішнього оздоблення, погодженим виконавчим комітетом сільської ради.

6.4.6.2. Забезпечувати щорічне і після стихійного лиха обстеження відповідних будівель та споруд та засвідчувати проведені обстеження актами.

6.4.6.3. Змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель та споруд тільки на підставі затверджених у встановленому порядку проектів та за умови одержання дозволу на виконання цих робіт.

6.4.6.4. Розміщувати елементи зовнішнього благоустрою або обладнання архітектурно-художнього освітлення на фасаді тільки на підставі відповідного дозволу, згоди власника будівлі або приміщень за проектом, погодженим з виконавчим комітетом сільської ради.

6.4.6.5. При проведенні ремонтних або будівельних робіт на фасадах будинків і споруд використовувати захисну сітку чи плівку відповідно до проекту виконання робіт.

6.4.6.6. Регулярно проводити обстеження та здійснювати паспортизацію будівель і споруд з метою забезпечення їх надійної експлуатації.

6.5. Вимоги до утримання обладнання та елементів благоустрою дитячих, спортивних та інших майданчиків, спортивних споруд.

6.5.1. Утримання в належному стані обладнання та елементів благоустрою дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку покладається на балансоутримувачів вказаного майна або осіб, на території яких розміщені вказані майданчики.

6.5.2. Утримання дитячих, спортивних та інших майданчиків повинно здійснюватися з додержанням санітарних, екологічних та технічних норм, забезпечувати безпечне користування ними.

6.5.3. Будова, виготовлення, установлення, монтаж, експлуатація, ремонт та реконструкція атракціонної техніки здійснюється відповідно до Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 01.03.2006 року N 110.

6.5.4. Власники фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд, спеціальних приміщень для заняття фізкультурою і спортом, фізкультурно-оздоровчого і спортивного інвентарю або уповноважені ними органи зобов’язані забезпечити їх належний стан, безпечний для життя і здоров’я людей, майна та навколишнього середовища.

6.5.5. Адміністрації фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд, організатори спортивних заходів або занять фізичною культурою забезпечують належне обладнання місць проведення фізкультурно-спортивних занять і змагань відповідно до правил їх проведення, вимог техніки безпеки, санітарно-гігієнічних, екологічних та інших вимог.

6.5.6. Експлуатація спортивних споруд та обладнання, що не забезпечує безпеки спортсменів та глядачів, не допускається.

6.6. Вимоги до утримання засобів та обладнання зовнішнього освітлення, зовнішньої реклами.

6.6.1. Підприємства, установи, організації, фізичні особи-підприємці, які експлуатують ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, установки з декоративного підсвічування будинків і пам’ятників, вивісок, вітрин, світлової реклами, зобов’язані забезпечити їх належний режим роботи та технічний стан.

6.6.2. Розміщення зовнішньої реклами у населених пунктів сільради  проводиться на підставі дозволів виконавчого комітету сільської ради.

6.6.3. Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів на сільській території, виконуються з обов'язковим відновленням благоустрою місця (території, споруди) у передбачений дозволом строк.

6.6.4. Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів, вважаються закінченими після проведення відновлення твердого покриття, трав’яного покрову, вивезення зайвого ґрунту, сміття, залишків матеріалів та виконання у повному обсязі інших робіт з відновлення благоустрою села.

6.6.5. Виносні рекламні засоби розміщуються на підставі дозволу виконавчого комітету сільської ради.

6.6.6. Рекламні засоби, які розташовуються на будинках (у тому числі на дахах) і впритул до них, не повинні вступати у візуальний конфлікт з архітектурою цього будинку та суттєво міняти вигляд їхніх фасадів.

6.6.7. Забороняється розміщення оголошень, плакатів та іншого довідкововго матеріалу безпосередньо на зовнішній поверхні будинків, будівель, споруд, на парканах, огорожах, стовпах та деревах.

6.6.8. Місця розташування рекламних засобів повинні утримуватися в належному санітарно-технічному стані з забезпеченням їх своєчасного прибирання та впорядкування (в радіусі 7 метрів навколо опори). При короткостроковому розміщенні зовнішньої реклами у зв’язку з проведенням спеціальних виставкових заходів, рекламних акцій (з розміщенням наземних рекламних засобів) повинен додатково укладатись договір з комунальними підприємствами для забезпечення прибирання території.

6.6.9. Матеріали, які використовуються при виготовленні усіх типів рекламних засобів, повинні відповідати сучасним вимогам з якості та екологічної безпеки.

6.6.10 Рекламні засоби повинні утримуватись у належному технічному стані з забезпеченням негайного відновлення пошкоджених конструкцій, заміною пошкоджених рекламних сюжетів, своєчасним оновленням зовнішнього вигляду рекламних засобів та рекламних сюжетів.

6.6.11. При заміні рекламного сюжету не припускається розташування автотранспортних засобів на трав’яному покритті.

6.6.12. Розклеювання об’яв, оголошень та інших рекламних матеріалів дозволяється тільки на спеціально призначених для цього рекламних тумбах з дозволу виконавчого комітету сільсьокї ради.

6.6.13. Відповідальність за самовільне обклеювання споруд, стовпів, опор та інших не відведених для цього місць оголошеннями, плакатами, рекламами та іншими довідковими матеріалами або інформацією на рівні з розповсюджувачем несе рекламодавець.

6.7. Вимоги до утримання тимчасових споруд для підприємницької діяльності.

6.7.1. Утримання тимчасових споруд для підприємницької діяльності здійснюється їх балансоутримувачами.

6.7.2. Зовнішній вигляд та благоустрій прилеглої території навколо тимчасових споруд повинен відповідати проектній документації.

6.7.3. Біля кожної тимчасової споруди встановлюється урна для сміття та забезпечується зовнішнє штучне освітлення.

6.7.4. Підключення тимчасових споруд до інженерних мереж здійснюється з дотриманням умов і правил технічної експлуатації відповідних мереж і має гарантувати безпеку користувачам дорожніх об'єктів.

6.7.5. Забороняється користуватися тимчасовими спорудами, а також пересувними елементами вуличної торгівлі, якщо їх власниками (користувачами) не забезпечене закрите стікання використаної ними води в мережу каналізації чи вигріб.

6.7.6. Під час розміщення тимчасових споруд не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень (крім випадків, наявності дозволу виконавчого комітету).

6.7.7. Тимчасові споруд для підприємницької діяльності (кіоски, павільйони, та інші) повинні утримуватись у зразковому стані, своєчасно ремонтуватись та фарбуватись. Фарбування тимчасових споруд проводити тільки в кольори, погоджені з виконавчим комітетом сільської ради;

6.7.8. Знесення самовільно встановлених кіосків, а також інших тимчасових споруд, проводиться за рішенням суду.

6.7.9. Тимчасові споруд для підприємницької діяльності розміщуються на підставі наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244  «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» рішення сільської ради, а для власників земельних ділянок – на підставі рішення виконавчого комітету сільської ради, та з таким розрахунком, щоб вони не заважали механізованому прибиранню території.

6.7.10. Тимчасові споруд для підприємницької діяльності повинні утримуватись у зразковому стані, зовнішній вигляд має відповідати архітектурно – художнім вимогам.

6.8. Вимоги до утримання малих архітектурних форм.

6.8.1. Утримання в належному стані малих архітектурних форм здійснюють їх балансоутримувачі або особи, на об’єктах яких розміщені вказані елементи.

6.8.2. Відповідальність за збереження та контроль за утримання малих архітектурних форм, розташованих на території населених пунктів сільради, що належать до комунальної власності, покладається на балансоутримувачів.

6.8.3. Садово-паркові лавки розміщуються за погодженням з виконавчим комітетом сільської ради, утримуються в належному стані, фарбуються не менше двох разів на рік. Встановлення та догляд за лавками здійснюють підприємства, за якими вони закріплені або ті, що експлуатують об’єкти, на яких встановлені лавки.

6.8.4. Забороняється без отримання дозволу згідно чинного законодавства та погодженням виконавчого комітету сільської ради встановлювати на площах, тротуарах, і інших територіях населених пунктів сільради малі архітектурні форми (бесідки, ротонди, арки, знаки, інформаційні матеріали, виносні щити, огорожі, паркани та ін), огороджувати земельні ділянки, сади, домоволодіння, підприємства, установи, організації.

6.8.5. Підприємства, установи та організації, всіх форм власності, приватні підприємці та фізичні особи зобов’язані на обґрунтовану вимогу виконавчого комітету сільської ради проводити заміну, перестановку чи ремонт малих архітектурних форм.

Розділ 7. Порядок санітарного очищення території населених пунктів сільради 7.1. Санітарне очищення території населених пунктів сільради включає механізоване та ручне прибирання об'єктів благоустрою, збір та вивезення у встановлені місця відходів, сміття, листя, гілля, снігу, криги, належне їх захоронення, обробку, утилізацію, знешкодження та інші дії, що забезпечують утримання території сіл відповідно до вимог чинного законодавства, цих Правил, санітарних норм та правил, рішень сільської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень сільського голови.

7.2. Підприємства, установи, організації, фізичні особи-підприємці, громадяни, які мають будинки на правах приватної власності, зобов'язані укласти договори на вивезення та знешкодження побутових відходів.

7.3. Суб’єкти благоустрою зобов’язані дотримуватись наступних правил санутримання та саночистки населених пунктів сільради:

7.3.1. Категорично забороняється накопичувати на прилеглій, закріпленій та дворовій території побутові і промислові відходи; влаштовувати звалища (будь-якого сміття, відходів будь-якої величини).

7.3.2. Контейнери для побутових відходів, майданчики та прилегла до них територія повинна утримуватися в належному санітарно–технічному стані.

7.3.3. Громадські туалети, вигрібні ями необхідно дезінфікувати.

7.3.4. Для збору рідких відходів в неканалізованих домоволодіннях встановлюються дворові помийні ями, які повинні мати водонепроникний вигріб і наземну частину з кришкою та решіткою для відділення твердих фракцій. Для зручності очищення решітки передня стінка помийної ями повинна зніматися або відкриватися. При наявності дворових туалетів вигріб може бути спільним. До дворових туалетів і вигрібних ям повинен бути забезпечений під’їзд і освітлення в нічний час.

7.3.5. Надвірні туалети повинні бути віддалені від житлових будинків, дитячих закладів, шкіл, майданчиків для ігор дітей та відпочинку населення на відстані не менше ніж 20 і не більше 100 метрів.

7.3.6. На територіях приватних домоволодінь місця розташування сміттєзбірників, надвірних туалетів і помийних ям визначаються самими господарями, розрив може бути скорочений до 8-10 метрів.

7.3.7. В виняткових випадках, в мікрорайонах приватної забудови, де немає змоги дотримуватись встановлених відстаней від надвірних туалетів, місце тимчасового зберігання відходів, встановлює комісія, яка затверджується виконавчим комітетом сільської ради.

7.3.8. Урни для сміття встановлюються біля входу в установи соціально-культурного, побутового, торговельного призначення, біля торговельних точок на ринках, автостанціях, зупинках пасажирського транспорту, у скверах, площах та інших місцях.

7.3.9. Дворові збірники, контейнери, урни повинні утримуватись у справному стані, очищатись від сміття по мірі його накопичення, митись і дезінфікуватись суб’єктами у сфері благоустрою.

7.3.10. Майданчики для розміщення контейнерів та сміттєзбірників повинні бути відкритими з водонепроникним покриттям, зручними для під’їзду.

7.3.11. Майданчики для розміщення у дворах контейнерів по збору твердих побутових відходів визначаються виконавчим комітетом сільської ради за походженням з санепідемстанцією.

7.3.12. Місця зупинок спецавтотранспорту по збору побутових відходів визначаються власниками будинків (балансоутримувачами) спільно з санепідемстанцією та спеціалізованими підприємствами.

7.3.13. Графіки руху спецавтотранспорту по збору побутових відходів розробляються спеціалізованими підприємствами та погоджуються з власниками будинків (балансоутримувачами), комітетами самоорганізації населення.

7.3.14. Для забезпечення шумового комфорту жителів побутові та харчові відходи вивозяться не раніше 7.00 години і не пізніше 23.00 години.

7.3.15. Прибирання майданчиків, на яких розміщені контейнери, сміттєзбірники та прилеглі до них території, місця збору побутових відходів здійснюють комунальні підприємства та інші суб’єкти господарювання (на умовах договору). За належний технічний стан контейнерів несе відповідальність їх власник.

7.3.16. В мікрорайонах приватної забудови місця збору побутових відходів прибирає працівник спеціалізованого транспорту.

7.3.17. При виконанні ремонтних робіт в житлових будинках вивіз будівельних відходів забезпечує замовник або виконавець будівельних робіт.

7.3.18. Знешкоджувати відходи, вивезені з населених пунктів, необхідно тільки на полігоні твердих побутових відходів.

7.3.19. Вивезення та вивантаження відходів в невизначених для цього місцях, а також прикопування їх, не допускається.

7.3.20. Підприємствам, установам, організаціям всіх форм власності та громадянам забороняється:

7.3.20.1. Викидати на території населених пунктів, у річки, водойми, канави, зливову каналізацію, колодязі підземних комунікацій сміття, побутові, виробничі відходи, нечистоти, а також засипати колодязі підземних інженерних мереж брудом, сміттям, побутовими та виробничими відходами.

7.3.20.2. Зливати на території населених пунктів, в тому числі в зливову каналізацію та зливодощоприймальні пристрої вуличних чи дворових мереж, побутові та виробничі відходи, нафтопродукти, неочищені води, після миття дворових територій, автотранспорту, а також самовільно підключатись до зливової каналізації.

7.3.20.3. Встановлювати на подвір’ї санітарні пристрої (туалети, помийні ями тощо), які не відповідають санітарним нормам.

7.3.20.4. Утеплювати водопровідні колонки і крани матеріалами, що здатні загнивати.

7.3.20.5. Мити посуд, прати білизну та інше біля водопровідних колонок і у відкритих водоймах; виливати на вулицю мильну та використану воду і інші побутові нечистоти.

7.3.20.6. Купати домашніх тварин у водоймах, вигулювати їх у невстановлених місцях.

7.3.20.7. Мити транспортні засоби та інше біля водопровідних колонок та в заплавах річок, водойм та в інших місцях, якщо це може призвести до забруднення об’єктів благоустрою населених пунктів та довкілля.

7.3.20.8. Викидати з балконів та вікон сміття та різні предмети.

7.4. Організація то проведення санітарних днів, суботників, місячників по санітарній очистці та благоустрою:

7.4.1. З метою залучення населення до проведення робіт по благоустрою, озеленення, підтримання чистоти і порядку в населених пунктах рішенням виконавчого комітету можуть оголошуватись дні чистоти (санітарні дні), суботники, а також місячники по санітарній очистці населених пунктів та благоустрою.

7.4.2. Роботи з прибирання та санітарній очистці території, об’єктів благоустрою мають сезонний характер: весняні та осінні.

7.4.3. Суб'єкти у сфері благоустрою щороку з 1 березня по 15 квітня зобов'язані провести прибирання та санітарне очищення на своїх дворових, прилеглих і закріплених територіях включно.

7.4.3.1. Прибирати та очищати територію від залишків листя, сміття та іншого бруду після зимової пори року.

7.4.3.2. Знищити бур'яни, підрізати дерева та кущі.

7.4.3.3. Провести роботу по відновленню зелених насаджень (газонів, квітників, клумб та інше).

7.4.3.4. Очистити а в необхідних випадках пофарбувати малі архітектурні форми, а також фасади тимчасових споруд для підприємницької діяльності.

7.4.4. Суб'єкти у сфері благоустрою щороку з 15 жовтня по 1 грудня зобов’язані провести прибирання та санітарне очищення на своїх дворових, прилеглих і закріплених територіях включно.

7.4.4.1. Прибирати опале листя та зрізане сухе гілля з дерев і вивозити на відведені для цього ділянки або полігон твердих побутових відходів.