Вітаю Вас, Гість

Розділ 8. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою суб’єктами господарювання, які здійснюють окремі види діяльності

8.1. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою під час будівництва, земляних, монтажних, ремонтних та інших робіт.

8.1.1. Суб’єкти господарювання, які здійснюють будівельну діяльність, зобов’язані належним чином утримувати земельні ділянки, відведені для будівництва з прилеглими до них тротуарами і дорогами, будівельні майданчики та прилеглі території, зелені насадження, місця прокладання інженерних комунікацій від дня передачі таких ділянок для будівництва відповідно до вимог природоохоронного законодавства.

8.1.2. Після затвердження у встановленому порядку проектно-кошторисної документації замовник будівельних робіт повинен отримати дозвіл на виконання ремонтних або будівельних робіт відповідно до вимог ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій».

8.1.3. При виконанні будівельних та ремонтно-будівельних робіт відповідальні особи зобов’язані:

8.1.3.1. Огороджувати будівельні майданчики охайними або інвентарними щитами відповідно до проектної документації.

8.1.3.2. Вживати необхідних заходів, спрямованих на запобігання забруднення території, прилеглої до будівельного майданчика. Ґрунт та сміття з територій підприємств, будівельних майданчиків та будинковолодінь необхідно транспортувати в місця, спеціально відведені та обладнанні під звалища. Не викидати сміття та ґрунт у невстановлених місцях.

8.1.3.3. Будівельне сміття та ґрунт вивозити з будівельних майданчиків регулярно.

8.1.3.4. Розбирати риштування, вивозити механізми та матеріали негайно, після того як відпаде в них потреба.

8.1.4. Елементи зовнішнього благоустрою, порушені при виконанні будівельних, ремонтних або аварійних робіт, повинні бути відновлені у триденний термін після їх закінчення та передані відповідним організаціям комунального господарства, на балансі яких вони знаходяться.

Примітка: відновлення зелених насаджень та асфальтового покриття проводиться у терміни, встановлені у дозволі на виконання земляних робіт.

8.1.5. Будь-яке капітальне будівництво, реконструкція та перепрофілювання об’єктів, будівництво та розміщення огорож, кіосків, палаток, павільйонів, дитячих та спортивних майданчиків, газонних огорож, телефонних кабін, установка інших малих архітектурних форм, меморіальних дошок, дошок пошани, рекламних стендів, щитів для газет та оголошень, а також будівництво підземних споруд, інженерних мереж чи шляхів, пов’язаних з розриттям ґрунту, дозволяється тільки після погодження з виконавчим комітетом.

8.1.6. Для здійснення земляних робіт на міських територіях (вулицях, провулках, дворах, зелених зонах, площах, тротуарах, дорогах та інших територіях) суб’єкти господарювання та громадяни, які безпосередньо проводять земляні роботи, повинні отримати в установленому порядку дозвіл на виконання земляних робіт (Додаток 1 та Додаток 2 цих Правил). Якщо земляні роботи здійснюються на зеленій зоні (газон, дерева, клумба тощо) - отримати дозвіл на знесення зелених насаджень у виконавчому комітеті та сплатити відновну вартість за знесення зелених насаджень.

8.1.7. Видача дозволу на розриття вулиць з твердим покриттям та інтенсивним рухом транспорту і пішоходів, на головних магістралях, у скверах, парках, бульварах або строком більше доби проводиться тільки за розпорядженням сільського голови.

8.1.8. При узгодженні розміщення інженерних комунікацій та споруд всі суб’єкти господарювання, які безпосередньо проводять земляні роботи, повинні отримати та виконувати в установленому порядку всі необхідні технічні умови, видані балансоутримувачами об'єктів та елементів благоустрою і підземних комунікацій.

8.1.9. Дозвіл (Додаток 1 цих Правил) на проведення робіт видається у виконавчому комітеті замовнику або представнику замовника за довіреністю протягом трьох робочих днів після проведення засідання комісії по видачі дозволів.

8.1.10. По закінченню терміну дії дозволу, дозвіл анулюється, а земляні роботи які продовжують виконуватись розцінюються як самовільні.

8.1.11. У разі відмови замовника від дозволу на виконання робіт, кошти отриманні за видачу дозволу не повертаються.

8.1.12. Керівник організації, яка виконує роботи, несе відповідальність за дотримання умов, погоджень і вимог, викладених в дозволі на ведення земляних робіт та цих Правил. Також відповідальність несе керівник субпідрядної організації.

8.1.13. Роботи, які проводяться без дозволу, повинні бути негайно припинені на вимогу працівників сільської ради. Відбудова розритої ділянки проводиться силами та коштами порушника, винні особи притягуються до адміністративної відповідальності.

8.1.14. Організації, які систематично порушують проведення робіт, видача дозволів на проведення робіт припиняється до завершення ними розпочатих робіт та виправлення допущених порушень.

8.1.15. Для проведення робіт по прокладанню інженерних мереж керівники організацій зобов’язані виділити відповідальних осіб, які мають необхідні технічні знання для виконання робіт та ознайомлені з правилами техніки безпеки. Виконавці робіт і робітники повинні вивчити правила безпеки проведення робіт в зоні розміщення діючих газопроводів, електрокабелів, ліній зв’язку та інших комунікацій;

8.1.16. Дозвіл повинен знаходитися на місці проведення робіт у відповідальної особи. У разі відсутності дозволу на місці проведення земляних робіт, роботи мають бути припиненні на вимогу працівників сільської ради, а відповідальна особа притягується до адміністративної відповідальності.

8.1.17. До початку проведення земляних робіт необхідно:

8.1.17.1. Узгодити схему виконання робіт ДАІ (у разі проведення робіт на проїжджих часинах з інтенсивним рухом транспорту і пішоходів).

8.1.17.2. Виставити дорожні знаки, що забезпечують безпеку руху транспорту і пішоходів у будь-який час доби (у разі проведення робіт на проїжджих часинах з інтенсивним рухом транспорту і пішоходів)

8.1.17.3. Зняти рослинний шар ґрунту та передати по акту балансоутримувачу зелених насаджень.

8.1.17.4. Місця виконання земельних робіт та будівельні майданчики повинні бути огороджені і оснащені застерігаючими засобами стандартного типу, до будівельних майданчиків облаштовані під’їзні дороги з твердим покриттям. Виїзди з будівельних майданчиків повинні бути облаштовані засобами для миття коліс.

8.1.17.5. У темний час доби позначити огорожу червоними світловими сигналами. На огорожі вивісити таблички з назвою організації, що виконує роботи, прізвище, ім'я, по батькові відповідальної особи за виконання робіт і термін закінчення робіт.

8.1.17.6. Забезпечити під час проведення робіт під’їзди та підходи до житлових будинків та інших споруд.

8.1.17.7. Влаштувати через траншеї містки належної міцності.

8.1.18. На вулицях, площах та інших благоустроєних територіях прокладка підземних комунікацій здійснюється з визначенням умов:

8.1.18.1. Роботи виконуються короткими ділянками у відповідності з проектом організації робіт.

8.1.18.2. Роботи по наступних ділянках виконуються тільки після закінчення робіт на попередній ділянці, включаючи відбудову та прибирання території.

8.1.18.3. Ширина траншеї повинна бути мінімальна, не перевищувати норм технічних умов на підземні прокладки.

8.1.18.4. Розриття шляхового покриття повинно проводитись на 20-30 см ширше траншеї і мати прямолінійні контури.

8.1.18.5. Стіни глибоких траншей, котлованів повинні кріпитись дошками і щитами.

8.1.18.6. Забезпечується охорона від пошкоджень на ділянці робіт існуючих підземних комунікацій.

8.1.18.7. Розриття вздовж вулиць повинно проводитись ділянками довжиною: для газу, водопроводу, каналізації, тепломережі – до 300 погонних метрів, для прокладки кабелю – до 600 погонних метрів (на довжину котушки).

8.1.19. Знятий асфальт, зайвий, непридатний для повторної засипки, ґрунт, що виймається з траншеї або котловану, слід вивозити одночасно з розриттям траншеї (котловану), не допускаючи тимчасових відвалів, погодивши місце складування з виконавчим комітетом.

8.1.20. Якщо розриваються вдосконалені покриття, засипка траншей чи котловану повинна виконуватись піщано-гравійною сумішшю з пошаровим ущільненням катком.

8.1.21. При розритті в зоні невдосконалених покриттів, засипка траншеї і котлованів може виконуватись місцевим ґрунтом з обов'язковим пошаровим ущільненням катком.

8.1.22. На центральних вулицях та площах села, в місцях інтенсивного руху транспорту та пішоходів роботи по будівництву і реконструкції підземних комунікацій (за винятком аварійного позапланового характеру) рекомендується виконувати в нічний час. Прибирання огорож, ґрунту та будівельних матеріалів повинні виконуватись до 6 години ранку.

8.1.23. Відновлення об’єктів та елементів благоустрою виконується особами, які виконували земляні роботи та надали гарантії на відновні роботи, в термін, визначений дозволом. Ці організації зобов'язані після виконання відновних робіт скласти акт за участю балансоутримувача об’єкту благоустрою та представників сільської ради.

8.1.24. Відновлення асфальтобетонного покриття та зеленої зони, з подальшим посівом трави, повинно бути виконано у вказані в дозволі строки. У разі виконання робіт вздовж тротуарів та проїжджих частин вулиць відновлення асфальтобетонного покриття проводиться на всю ширину тротуару та проїжджої частини вулиці.

8.1.25. Будівельні майданчики повинні бути облаштовані тимчасовими огорожами. Дозвіл на встановлення цих огорож видає виконавчий комітет згідно встановленого порядку (Додаток 3).

8.1.26. Після спливу терміну, визначеному в дозволі на встановлення огорожі, та дозволі на виконання будівельних робіт, тимчасова огорожа будівельного майданчику вважається самовільно встановленою.

8.1.27. При несвоєчасному закінчені земляних робіт, невідновлені або неякісному відновлені твердого покриття (асфальтобетонного, ґрунтового) - по закінченню земляних та інших робіт по благоустрою, відповідальність несе замовник разом з відповідальною особою яка виконувала роботи.

8.1.28. Відхилення від раніше погодженого проекту під час виконання робіт не допускається і розцінюється як самовільна дія. В цьому випадку роботи мають бути негайно припиненні, а відповідальна особа притягнута до адміністративної відповідальності.

8.1.29. Дозвіл видається на місце проведення робіт зазначене у заяві один раз, з правом продовження не більше одного разу. Термін дії дозволу продовжується у разі надання письмового клопотання з поясненням про причини зриву термінів виконання робіт

Примітка: клопотання повинне надаватися не пізніше як за 5 діб до закінчення дії первинного дозволу.

8.1.30. Після спливу наміченого в дозволі терміну закінчення виконання робіт він втрачає силу і не може служити підставою для виконання робіт. Виконання земляних робіт по простроченим дозволам розцінюється як самовільна дія. В цьому випадку дозвіл продовжується тільки після притягнення винних до адміністративної відповідальності.

8.1.31. Після виконання земляних робіт на зелених зонах або клумбах, виконавці робіт зобов'язані провести:

8.1.31.1. Рекультивацію земельної ділянки.

8.1.31.2 Посів газонної трави або посадку квітів, заздалегідь погодивши ці роботи з комунальним підприємством.

8.1.32. Відповідальність за якістю засипки траншеї, трамбування ґрунту здійснює організація, яка видала гарантії на відновлювальні роботи. Відбудовчі роботи на головних магістралях, у скверах, парках, бульварах, місцях інтенсивного руху транспорту і пішоходів починається негайно після засипки траншеї ( не більше доби), в інших випадках – протягом трьох діб, і закінчується в строки, вказані в дозволі.

8.1.33. Роботи з усунення наслідків аварій, пов’язані з розриттям території загального користування, демонтажем споруд, розпочинаються негайно після повідомлення телефонограмою сільську раду, пожежну інспекцію, станцію швидкої медичної допомоги, всі комунальні організації, які мають підземні комунікації на ділянці розриття, з обов’язковим подальшим оформленням аварійного дозволу (Додаток 5 цих Правил) протягом не більше доби.

8.1.34. Строк дії аварійного дозволу не більше трьох діб. При відсутності дозволу сільського голови або збільшення строку проведення робіт розриття вважається самовільним. Після спливу даного терміну організація, якій видано дозвіл, повинна відновити місце розриття (зробити асфальтоване покриття, відновити зелену зону) на протязі трьох діб.

8.1.35. Якщо ліквідація аварії не може бути проведена в триденний термін, то аварійний дозвіл закривається в виконавчому комітеті. На засіданні у виконавчому комітеті видається плановий дозвіл на виконання робіт згідно заяви.

8.1.36. Після ліквідації аварії, котлован під проїжджими частинами і тротуарами повинен бути засипаний піском, ущільнений . Відновлення дорожнього покриття на дорогах та проїздах повинне виконуватись в терміни згідно діючим нормативним документом.

8.1.37. Відповідальність за збереження існуючих підземних інженерних мереж, зелених насаджень несе організація, що виконує земляні роботи. У разі пошкодження сусідніх або пересічних комунікацій, вони повинні бути негайно відновлені силами та за рахунок коштів організацій, що виконувала земляні роботи та по вказівці організації, яка експлуатує ці комунікації.

8.1.38. У кожному випадку виконання земляних робіт без відповідного дозволу, при пошкодженні існуючих підземних мереж, зелених насаджень, та інших елементів благоустрою, органи та посадові особи, уповноважені здійснювати контроль за діяльністю з благоустрою населених пунктів, складають протокол про адміністративне правопорушення.

8.1.39. Відповідальність за виконання земляних робіт без одержаного в установленому порядку дозволу несуть громадяни і посадові особи, відповідальні за виконання земляних робіт.

8.1.40. При порушенні цих Правил та вимог встановлених проектною документацією дозвіл на виконання земляних робіт втрачає свою силу з дня виявлення порушень. Повторний дозвіл видається тільки після усунення виявлених недоліків.

8.1.41. При виконанні земляних робіт забороняється:

8.1.41.1 Завалювати будівельними матеріалами зелені насадження, кришки люків, колодязів, водостічних решіток.

8.1.41.2. Видалення дерев, чагарників та газонів без спеціального дозволу виконавчого комітету.

8.1.42. Забороняється без дозволу виконавчого комітету огороджувати місця проведення земельних, будівельних, ремонтних та інших робіт по благоустрою села.

8.1.43. По закінченні термінів визначених у дозволі він в обов’язковому порядку на протязі трьох днів підлягає поверненню до виконавчого комітету.

8.2. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою під час проведення виставок, святкових, розважальних та інших масових заходів.

8.2.1. Під час проведення виставок, святкових, розважальних та інших масових заходів організатори та замовники вказаних заходів зобов’язані забезпечити додержання чистоти та порядку, збереження зелених насаджень (клумб, газонів, дерев, кущів), своєчасне прибирання, збір та вивезення сміття з відповідної території, не допускати його накопичення.

8.2.2. На час проведення виставок, святкових, розважальних та інших масових заходів встановлюються урни для тимчасового збору сміття, біотуалети згідно з санітарними нормами.

8.2.3. Тимчасове розміщення сцен, стендів, обладнання, механізмів і конструкцій, павільйонів, тентів тощо на період проведення виставочних, концертних, рекламних, розважальних та інших масових заходів здійснюється у встановленому порядку з отриманням дозволу у виконавчому комітеті.

8.3. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою суб’єктами господарювання, які здійснюють торговельну діяльність та діяльність з надання побутових послуг.

8.3.1. Утримання об’єктів та елементів благоустрою суб’єктами господарювання, які здійснюють торговельну діяльність та/або діяльність з надання побутових послуг, проводиться відповідно до вимог цих Правил.

8.3.2. Суб’єкти господарювання, які здійснюють торговельну діяльність та/або діяльність з надання побутових послуг, зобов’язані утримувати у належному стані місця розміщення пунктів оптової та роздрібної торгівлі, сфери послуг (стаціонарні об’єкти торгівлі та побутових послуг, кіоски, павільйони, лотки, столики, автомобілі та інше).

8.3.3. Суб’єкти господарювання, які здійснюють торговельну діяльність та/або діяльність з надання побутових послуг, зобов’язані встановити стаціонарні урни для сміття по обидві сторони кожного входу/виходу закладу об’ємом не менше ніж 40 літрів, забезпечити своєчасне прибирання, збір сміття та снігу, вивезення сміття, не допускати їх накопичення, забезпечити прибирання територій зелених зон власними силами або на умовах договору із спеціалізованими організаціями.

8.3.4. Забороняється зберігати товари і тару на прилеглих до об’єктів торговельної діяльності та/або сфери послуг територіях, тротуарах, інших територіях загального користування.

8.4. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою суб’єктами господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів та вантажу.

8.4.1. Порядок перевезення пасажирів та вантажу здійснюється відповідно вимог Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 року № 2344-III, інших нормативно-правових актів.

8.4.2. Власники транспортних засобів зобов’язані виключати можливість забруднення дорожніх об’єктів землею, камінням, будівельними матеріалами, а також засмічення проїжджої частини внаслідок переповнення кузова транспортного засобу сипучими матеріалами, розвіюванням безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря.

Розділ 9. Дотримання тиші в громадських місцях на території населених пунктів сільради

9.1. Юридичні та фізичні особи при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою запобігання та зменшення шкідливого впливу шуму на здоров'я населення, іонізуючих випромінювань та інших факторів, зобов’язані не допускати впродовж доби перевищення рівнів шуму, встановлених санітарними нормами для наступних приміщень та територій населених пунктів сільради (захищені об’єкти):

9.1.1. Житлових будинків та прибудинкових територій.

9.1.2 Лікувальних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури.

9.1.3. Готелів та гуртожитків.

9.1.4. Закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального бізнесу.

9.1.5. Інших будівель та споруд, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди.

9.1.6. Парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території житлових мікрорайонів села.

9.2.Шум на захищених об’єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

9.3. В приміщеннях, які розташовані в житлових будинках використання телевізорів, магнітофонів, іншої звуковідтворювальної апаратури дозволяється тільки при зменшенні рівня звуку, що не потурбує спокій мешканців будинку.

9.4. В період доби з 22.00 год. до 8.00 год. на захищених об’єктах забороняються гучний спів та викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

9.5. Проведення на захищених об’єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється в робочі дні з 21.00 год. до 8.00 год., в святкові та вихідні дні – цілодобово.

9.6. Власник (користувач) приміщень, в яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

9.7. Додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, які супроводжуються шумом, не поширюються на випадки:

9.7.1 Попередження або ліквідація наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій.

9.7.2 Надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень.

9.7.3 Попередження пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони;

9.7.4 Проведення зборів, мітингів, демонстрацій, інших масових заходів, про які завчасно оповіщають виконавчий комітет.

9.7.5. Роботи обладнання та механізмів, що забезпечують життєдіяльність житлових та громадських будівель, за умов невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди.

9.7.6 Відзначення встановлених законом святкових та вихідних днів відповідно до рішень виконавчого комітету, проведення спортивних змагань.

9.7.7. Проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин та піротехнічних засобів у дозволений час за погодженням з виконавчим комітетом. Застосування побутових піротехнічних виробів у нічний час дозволяється під час святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня.

9.8. Забороняється застосування побутових піротехнічних виробів та проведення феєрверків не ближче чим за 100 метрів від лікарень, культових споруд, навчальних закладів, будинків-інтернатів для громадян похилого віку, інвалідів, дітей, інших громадських споруд та житлових будинків.

9.9 При проведенні масових заходів забороняється кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів будинків та вчиняти інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно.

Розділ 10. Відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення Правил благоустрою території населених пунктів сільради

10.1. За невиконання або неналежне виконання вимог Правил винні особи несуть відповідальність передбачену Кодексом України «Про адміністративні правопорушення», Законом України «Про благоустрій населених пунктів», іншими нормативно-правовими актами та рішеннями сільської ради.

10.2. Протоколи за фактами порушень законодавства що регулює благоустрій населених пунктів складають уповноважені на те виконавчим комітетом посадові особи.

Розділ 11. Перелік законодавчих та нормативно-правових актів, на основі яких діють Правила

11.1 Правила розроблені на основі:

1) Цивільного кодексу України..

2) Кодексу України про адміністративні правопорушення

3) Земельного кодексу України.

4) Водного кодексу України.

5) Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

6) Закону України «Про рекламу».

7) Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

8) Закон України «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності».

9) Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

10) Закону України «Про відходи».

11) Закону України «Про автомобільні дороги».

12) Закону України «Про автомобільний транспорт».

13) Закону України «Про охорону культурної спадщини».

14) Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

15) Закону України «Про органи самоорганізації населення».

16) Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.06 № 1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах».

17) Наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.06 р. № 105 «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України».

18) Наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства України від 23.09.03 р. № 154 «Про затвердження Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів».

19) Наказу Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства України від 10.08.05 р. № 121 «Про затвердження Порядку визначення вартості робіт з догляду за зеленими насадженнями в Україні».

20) Наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.12.01 р. № 226 «Про затвердження Інструкції з інвентаризації зелених насаджень у населених пунктах України»

21) Наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 09.09.06 р. № 302 «Про затвердження зразків акта обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, та Ордера на видалення зелених насаджень». Та інших чинних нормативно-правових актів.

 

Графічні матеріали:

план благоустрою території населеного пункту з визначенням заходів з реалізації цього плану та термінів його виконання;

схема меж об’єктів благоустрою населеного пункту з визначенням балансоутримувачів цих об’єктів, а також меж територій, закріплених за підприємствами, установами, організаціями.

 

 

 

Сільський голова                                           В.Я.Бордюг